logo dpmlj

Překlad

Hledaný tag: Liberec

"Strážské slavnosti" ve Stráži nad Nisou - omezení na lince č.23, 26 a 30.

Vytvořeno pondělí 10. červen 2019 9:44   »Aktuality, Výluky Liberec, Informace pro řidiče
InformaceLiberec

Vážení cestující,

z důvodu konání slavností ve Stráži nad Nisou a s tím spojenou uzavírkou Bergerova náměstí, bude ve dnech od 14. června 06:00 hod. do 17. června 2019 do odvolání zastávka „Stráž n. N.“ přemístěna do ulici Studánecká, kde bude zřízena náhradní zastávka pro linku č. 23, 26 a 30. (naproti poště).

Upozornění :

Poslední spoj linky č. 23 odjede ze zastávky „Stráž n.N.“ na Bergerově náměstí v 5:50 hod., linky č. 30 v 5:30 hod.

Mapka umístění náhradní zastávky 

DPMLJ,a.s.

14/30 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno čtvrtek 31. červenec 2014 11:29   »Tiskové zprávy 2014
InformaceLiberec

V Liberci, dne 31. července 2014

DOČASNÉ ZRUŠENÍ ZASTÁVKY SAMETOVÁ.

Od čtvrtka 31.7.2014 jsou dočasně zrušeny zastávky „Sametová“ v obou směrech, omezení se týká linek č. 25, 33, 35 a nočních linek č. 91 a 99. Důvodem je zahájení celkové rekonstrukce komunikace Broumovská včetně autobusových zastávek, zálivů a chodníků. Cestující budou muset využít stávajících zastávek v okolí (U Lomu, Na Kačírku nebo Ševčíkova). Provizorní zastávky „Sametová“ nemohly být z prostorových důvodů zřízeny, navíc by s ohledem na rozhledové poměry v ulici Broumovská nesplnily bezpečnostní parametry. 

V termínu od 20. srpna do konce měsíce se pak předpokládá z důvodu pokládky povrchů uzavření Broumovské ulice v plném rozsahu a uvedené autobusové linky budou zcela odkloněny. Linka č. 25 pojede přes sídliště Rochlice, všechny dotčené autobusové linky budou v provozu v pozměněné trase dle zvláštních jízdních řádů, které budou běžným způsobem vyvěšeny. Provoz v původním rozsahu bude obnoven od září.
Cestujícím se omlouváme za způsobené komplikace.

DPMLJ, a. s.

14/33 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno pátek 22. srpen 2014 8:05   »Tiskové zprávy 2014
Liberec

Změny jízdního řádu na linkách MHD v Liberci od 31. 8. 2014.

Prázdninový jízdní řád linek městské hromadné dopravy končí na všech linkách dne
30. srpna 2014 a plynule přechází do standardního celoročního jízdního řádu platného
od 31. srpna 2014.

Úpravy reagují na některé požadavky pravidelných cestujících MHD v Liberci. Přestože dochází pouze k dílčím úpravám na některých linkách, doporučuje vedení DPMLJ svým zákazníkům, aby se včas informovali na případné změny, a to na www.dpmlj.cz nebo v Zákaznickém centru na terminálu MHD ve Fügnerově ulici.

Přehled změn v provozu MHD Liberec od 31.8.2014:

Linky 2, 3
V platnosti bude standardní jízdní řád (platný před prázdninami).
Na linkách je změna názvů zastávek Muzeum-Galerie Lázně (původní název Muzeum – výstaviště), Botanická zahrada (původní název Botanická-ZOO), Lidové sady-ZOO (původní název Lidové sady).

Linky X5, X11
V platnost bude standardní jízdní řád (platný před prázdninami).

Linka 12
Konec platnosti prázdninového jízdního řádu. Nový jízdní řád obsahuje stejnou četnost spojů jako před prázdninovou změnou. V době od 8:00 do 13:00 hod. je změna jízdy některých spojů, zrušeny jsou spoje do Zeleného Údolí a nahrazeny jsou spoji na Broumovskou v intervalu 30 min. (původně 40 min).
V opačném směru v této době pojedou všechny spoje z Broumovské přes Zelené Údolí.

Linka 13
Konec platnosti prázdninového jízdního řádu. Nový jízdní řád obsahuje obnovení spojů k učilišti v Kateřinkách a posílení dopravy v tomto směru (náhrada spojů linky 24).

Linka 15
Konec platnosti prázdninového jízdního řádu. Nový jízdní řád obsahuje stejný rozsah spojů jako před prázdninovou změnou.

Linka 16
Zrušení obsluhy podniku Hoftex do/z Hamrštejna, spoje pojedou nově pouze do/z Machnína železniční zast. Na lince bylo posunuto několik spojů, a to z Fügnerovy v 7:35 na 7:30 hod., z 13:25 na 13:32 hod. a spoj zpět s příjezdem do Fügnerovy v 14:30 na 14:35 hod.

Linka 18
Nové vymezení platnosti jízdy spojů pro školní rok 2014/2015. Přidán nový spoj v 7:17 hod. do zastávky U Pramenů a nový spoj ze zastávky U Pramenů v 7:30 hod. do Fügnerovy ul.

Linky 20, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Nové vymezení platnosti jízdy spojů pro školní rok 2014/2015.

Linka 24
Zrušení vybraných spojů, které jsou nahrazeny ve stejném čase linkou č. 13 až do zastávky Kateřinky učňovská škola (stejný jízdní řád platný před prázdninami).

Linky 14, 17, 19, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 90, 91, 92, 97, 98, 99, 500, 600
Spoje beze změn.

Poznámka:
Od 10. 9. 2014 bude změněno číselné označení linky č. 71 na č.41.

DPMLJ, a. s.

14/34 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno pondělí 29. září 2014 10:24   »Tiskové zprávy 2014
Liberec

Obyvatelé Liberce mohou jako první v Česku zaplatit za jízdenku v tramvaji bezkontaktní kartou

Dopravní podnik v Liberci představil nový systém odbavení zákazníků. Díky spolupráci MasterCard, ČSOB a Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) je Liberec prvním městem v České republice, kde si mohou cestující zakoupit jízdenky přímo ve vozidle MHD bezkontaktní platební kartou. Jedná se o další rozšíření služby zákazníkům, a to přesně jeden měsíc po zprovoznění automatu na jízdenky, kde je možno použít stejný způsob platby – bezkontaktní platební kartu. Dopravní podnik tak reaguje na požadavky trhu, kdy podle průzkumu MasterIndexi platit ve veřejné dopravě bezkontaktní platební kartou.

V rámci pilotního projektu realizovaného ve spolupráci se společnostmi MasterCard a ČSOB jsou v tramvaji EVO2 instalovány validátory umožňující akceptaci bezkontaktních karet. Cestující pouze přiloží svoji bankovní kartu, během několika sekund zaplatí za jízdenku a nemusí řešit hotovost. Validátory pořídil DPMLJ za výrazné podpory společností MasterCard a ČSOB. Vedle pořízení samotných validátorů musel dopravní podnik výrazně rozšířit i svůj backoffice, který mu umožní validátory na dálku spravovat. Náklady na úpravu backoffice byly uhrazeny z rozpočtu DPMLJ a to především díky podpoře představenstva dopravního podniku, které zavedení této inovativní metody schválilo. „Představenstvo společnosti souhlasilo s realizací pilotního projektu, v němž se do DPMLJ implementují nejnovější metody elektronického odbavování cestujících, které se používají ve městech jako je Londýn nebo Chicago“ řekl Luboš Wejnar, ředitel DPMLJ.

„Se zástupci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou spolupracujeme od loňského roku. Těší mě, že jsme našli partnera, který sdílí naší vizi budoucnosti ve veřejné dopravě, kde využití bezkontaktních platebních karet a mobilních aplikací umožní nejen nákup jízdenky, ale zároveň budou i jeho nosičem,“ říká Martina Kirchrathová, ředitelka pro rozvoj komerčních řešení ze společnosti MasterCard. Nové validátory cestující snadno poznají podle symbolu používaného pro bezkontaktní platby. Budou akceptovat pouze bezkontaktní bankovní karty, kterých je v ČR vydáno více než 5 milionů.

„Klienti si bezkontaktní karty oblíbili a velmi rychle pochopili, že se jedná o bezpečný, jednoduchý a pohodlný způsob placení. V poslední době pozorujeme, že se lidé naučili platit nižší částky bezkontaktně místo toho, aby používali hotovost. Přesně tento trend nahrává i prvnímu bezkontaktnímu jízdenkomatu, který cestující mohou využívat přímo v tramvaji. Proto věříme, že projekt bude úspěšný," říká Jan Kubíček, manažer ČSOB a Ery pro Rozvoj obchodu se třetími stranami.

Ve validátoru lze zakoupit jízdenku pro zónu Liberec, a to ve variantě základní a poloviční. Držitel karty samozřejmě může koupit jízdenku nejen sobě, ale i svým spolucestujícím. Jednoduše zvolí jízdní doklad, přiloží bezkontaktní bankovní kartu a zařízení mu vytiskne požadovanou jízdenku. Celá transakce by měla proběhnout téměř okamžitě. Pro jednoduchost nebudou tyto validátory pracovat s krajskou kartou Opuscard, jsou však koncipovány tak, aby bylo možné i tuto funkcionalitu v budoucnu doplnit. Vedle jízdenkového automatu akceptujícího bezkontaktní platební kartu je zavedení těchto validátorů dalším počinem DPMLJ, který usnadňuje nákup jízdních dokladů jak nepravidelným cestujícím z Liberce, tak turistům z Čech i ze zahraničí. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) reaguje na požadavky trhu, kdy podle průzkumu MasterIndex, by chtělo 52 % Čechů platit ve veřejné dopravě bezkontaktní platební kartou.

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, je technologická společnost působící v odvětví celosvětových plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti MasterCard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

IMG 20140919 123645

DPMLJ, a. s.

14/35 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno pondělí 29. září 2014 10:32   »Tiskové zprávy 2014
Liberec

Přes tři tisíce návštěvníků průběžně korzovalo v areálu tramvajové vozovny DPMLJ v Liberci v sobotu 20. září na Dni otevřených dveří.
Letos poprvé byla do programu dne zařazena tisková konference s cílem prezentovat novinářům nový způsob odbavení cestujících přímo ve vozidle MHD, a to bezkontaktní platební kartou.

Pouze jednou v roce se otevřou brány liberecké vozovny tramvají se zázemím DPMLJ široké veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout zákulisí libereckého tramvajového provozu, přičemž za nejzajímavější zpřístupněné místo je tzv. „hala těžké údržby“, kde je možné shlédnout demontované tramvaje a jejich podvozky.

Vystavena byla vozidla MHD, která jsou součástí vozového parku DPMLJ. Zejména ti mladší uvítali možnost vyzkoušet si stanoviště řidičů jednotlivých typů vozů.
Již podruhé pořadatelé akce zakomponovali do sobotního programu expozici s multifunkčním programem „Bezpečně s námi“, informující o bezpečnosti v silničním provozu v souvislosti s veřejnou dopravou.

K akci již tradičně patřila historická vozidla, která přijela do vozovny hromadně v dlouhé koloně z Lidových Sadů. Staré tramvaje a autobusy pak po celý zbytek dne vozily zájemce na zvláštních linkách, přičemž i přes svůj věk zvládly dohromady ujet přes 350 kilometrů svézt přes půldruhého tisíce cestujících. Vozy v péči spolku Boveraclub doplnily autobusy i s obsluhou z Technického muzea v Brně a tramvajového muzea v Chemnitz. Lákadlem byl pak i levostranný anglický autobus Leyland řízený osobně náměstkem ředitele ústeckého dopravního podniku. Dlouho do noci pak byla ještě na kolejích v provozu speciální Partytramvaj.

Den otevřených dveří v tramvajové vozovně byl také letos pořádán v návaznosti na Oslavy Ještědu. Kromě jedné historické linky do Horního Hanychova byla v provozu běžná tramvajová linka č. 3. posílená o soupravy.

10376906 898521740177960 1004203304402415238 n DSC06355 DSC06551 DSC06685   DSC06733
 DSC06718

DPMLJ, a. s.

16/12 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno středa 30. březen 2016 15:06   »Tiskové zprávy 2016
LiberecVýluky

Tramvaje do Hanychova nahradí na několik týdnů autobusy. Oprava kolejí si vyžádá uzavření křižovatky ulic Žitavská, 1. Máje a Nákladní.

Liberec, 30. 3. 2016

Výměna nevyhovujícího tramvajového svršku na křižovatce ulice Žitavská, 1. Máje a Nákladní omezí na několik týdnů dopravu v okolí vlakového nádraží v Liberci. Frekventovaná křižovatka bude od 23. dubna do 5. června uzavřena pro veškerou dopravu.

Tramvaje nahradí v úseku Rybníček – Dolní a Horní Hanychov autobusová doprava, která bude jezdit v době výluky, podobně jako dotčené autobusové linky MHD běžně projíždějící křižovatkou, po objízdné trase. Konkrétně půjde o linky MHD č. X2, X3, 16, 22, 27, 30, 34, 36, 37, 54, 97, 98 a 99.

„Trasa bude vedena přes autobusové nádraží, kde budou autobusy projíždět technickou branou do ulice Vaňurova, poté budou pokračovat po třídě 1. Máje. Linky č. X2 a X3 do zastávky Rybníček, kde bude zřízena přestupní zastávka mezi náhradní autobusovou dopravou a tramvajemi jedoucími z Lidových sadů,“ řekl dopravní ředitel Oskar Zappe. Tramvaje jedoucí ve směru z Lidových sadů budou proto zastavovat v zastávce Rybníček i na nedaleké zastávce Rybníček – René Matoušek a další liberečtí signatáři Charty 77, kde nově vznikne přestupní stanice.

Během uzavírky budou pro všechny uvedené linky vyloučeny z provozu zastávky Nádraží a Babylon v obou směrech. Za zastávku Nádraží bude zavedena nová zastávka na odklonové trase v blízkosti křižovatky ulic Vaňurova, tř. 1. Máje. Za zastávku Babylon bude zřízena náhradní zastávka Rybníček.  

„Cestujícím proto doporučujeme sledovat výlukové jízdní řády, podle kterých bude jezdit nejen náhradní autobusová doprava, ale také tramvaje z Lidových sadů na Rybníček a zpět. Naopak jedenáct autobusových linek pojede podle objížďkových jízdních řádů,“ doplnil Zappe.

Výluka se dotkne také tramvajových spojů z Vratislavic nad Nisou a Jablonce nad Nisou. Linky městské a meziměstské dopravy číslo 5 a 11 budou zkráceny do stanice Fügnerova.

Důvodem výluky je oprava „ojetého“ tramvajového svršku v křižovatce u vlakového nádraží. „Celý oblouk je starý 22 let a je potřeba ho vyměnit a zároveň se musí upravit obě nástupiště, která je zapotřebí prodloužit,“ doplnil provozně-technický ředitel Ludvík Lavička. V okolí zastávky vznikne také nové zábradlí pro usměrnění chodců a po dohodě s odborem dopravy bude frekventovaný úsek lépe nasvětlen. Cestující po úpravě čeká tedy bezpečnější a komfortnější zastávka.

16/37 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno úterý 22. listopad 2016 14:58   »Články, Tiskové zprávy 2016
LiberecInformace

Dopravní podnik vypraví již potřetí na městské trati v Liberci OSVĚTOVOU TRAMVAJ prevence boje proti AIDS a umožní odběry anonymních vzorků krve přímo na terminálu MHD ve speciální odběrové sanitce.

Liberec, 22. 11. 2016

Podobně jako v loňském a předloňském roce, tak i letos se Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. zapojí do světové kampaně boje proti AIDS. Ulicemi Liberce první prosincový den bude projíždět osvětová tramvaj s tematickým výlepem, ve které se bude možné informovat od odborníků a studentů zdravotních oborů na prevenci proti této zákeřné chorobě, kterou ve světě onemocnělo už kolem 60 milionů lidí. Liberečané se navíc během čtvrtečního odpoledne od 14 – 17.00 hodin můžou nechat bezplatně vyšetřit ve speciální sanitce. V roce 2015 této možnosti testování přímo na terminálu MHD využilo 69 osob.
„Problematika boje proti AIDS se musí neustále připomínat a musíme se mít neustále na pozoru. Jsem proto moc rád, že bude opět využit náš tramvajový provoz k propagaci nutné prevence. Na základě zkušeností z prvního ročníku jsme se vloni rozhodli maximálně rozšířit kapacitu vozu nasazením tramvaje EVO2“, dodal ředitel dopravního podniku Ing. Luboš Wejnar. Na podporu prevence a oslovení co největšího počtu osob všech věkových kategorií, se k této akci celosvětového rozsahu letos přihlásilo 10 dopravních podniků ze Sdružení dopravních podniků ČR, které od roku 1991 sdružuje 19 největších dopravců provádějících v českých městech hromadnou dopravu osob.

Akce v úzké spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, o. s. a dalšími partnery projektu také letos proběhne 1. prosince ve Světový den boje proti AIDS.

Virus HIV, který může způsobit syndrom získaného selhání imunity (AIDS), byl poprvé identifikován v roce 1981. V České republice bylo vloni 2567 HIV pozitivních, v Libereckém kraji je to pak něco málo přes 50 evidovaných osob. Testování je v ČR bezplatné a každý ho může podstoupit anonymně.

Jízdní řád k dispozici zde.

 

161122 AIDS

<tm>

17/04 Tisková zpráva

Vytvořeno pátek 3. únor 2017 9:33   »Články, Tiskové zprávy 2017
DPMLJLiberec

Nový způsob informování cestujících v oblasti jízdních řádů
Liberec, 1. 2. 2017

Dnešním dnem 1. 2. 2017 představuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. nové způsoby prezentace jízdních řádů pro cestující. Avízované změny přinášejí řadu nových služeb v informovanosti o dopravě, zpřehlednění vkládaných „poznámek“ na tradičních zastávkových jízdních řádech a usnadnění používání QR kódů.
Dopravní podnik nově plánuje linkové vedení nad mapovými podklady a o tyto informace se podělí s cestujícími na nově spuštěném vyhledávači dopravních spojení. Ve vyhledavači si každý cestující může najít spojení i bez znalosti linkového vedení v daném městě a znalosti nejbližších zastávek v místě, ve kterém se právě nachází. Systém pro hledané spojení nalezne nejvhodnější zastávku sám. Tuto službu ocení zejména zákazníci, kteří používají MHD jen zřídka. Na novém mapovém systému lze získávat i informace o nejbližších odjezdech ze zastávek a ve zjednodušené podobě si prohlédnout také zastávkové jízdní řády. Nová webová aplikace je přizpůsobena pro mobilní telefony.
Další novinkou je změna prezentace zastávkových jízdních řádů na webu dopravního podniku. Doposud si cestující stahoval jízdní řády celé linky. Na jízdním řádu linky si poté musel vyhledat (klikat, rolovat) požadovanou zastávku např. na straně 35, a teprve pak si mohl přečíst či vytisknout jízdní řád. Navíc vždy byla dostupná jen jedna sada jízdních řádů a při jejich změnách např. na začátku a konci prázdnin byla dostupná jen jedna jejich verze, což komplikovalo cestujícím situaci.
V novém systému je na webu DPMLJ u každé linky dostupný seznam variant jízdních řádů a seznam zastávek pro oba směry. Cestující si pak zobrazí PDF požadované zastávky, čímž ušetří čas a množství stažených dat, což je v případě mobilního telefonu stále významné. Navíc bude mít na jediné stránce možnost si prohlédnout jízdní řád pro více období platnosti linky a neunikne mu přesná informace ani o výlukách.
QR kódy na každém jízdním řádu nově odkazují vždy na daný den platný jízdní řád. Cestující si tedy nemusí při změně jízdních řádů jít vyfotit nový QR kód, ale stačí mu jeden pro danou linku a zastávku.
Poslední novinkou je změna způsobu prezentace poznámek v zastávkových jízdních řádech. Doposud některé spoje měly u svého času i 3 poznámky a nebylo snadné zejména pro „občasného“ cestujícího nebo turistu zjistit, kam jaký spoj jede. Od 1. 2. 2017 má každý spoj nanejvýše jednu poznámku s časovou výjimkou psanou malým písmem a jednu trasovou poznámku psanou velkým písmenem. Na jízdním řádu jsou tyto údaje přehledně odděleny do dvou sloupců. Aby nebylo trasových poznámek na jízdních řádech tolik jako doposud, tak výjimečně projížděné zastávky jsou odsazeny vpravo od ostatních, aby bylo na první pohled patrné, že se skrz ně standardně neprojíždí.
Např. na lince č. 12, kde většina spojů končí na zastávce Zelené Údolí, měly všechny spoje poznámku o nějaké výjimce oproti seznamu všech zastávek. Nyní má poznámku jen několik spojů, které pokračují až do zastávky Broumovská. Příklad zobrazení pro cestující je vidět na obrázku právě u linky č. 12:

jr

Tento způsob trasových poznámek v informování cestujících je již znám v západní Evropě. V ČR je již zavedla Praha, Brno a Ostrava a na svém webu i Plzeň. Ve všech uvedených městech si cestující na nový systém velmi rychle zvykli a zvýšilo se porozumění jízdním řádům.
Všemi uvedenými novinkami v oblasti informování cestujících o jízdních řádech dopravní podnik ve spolupráci se společností PTT Software nejen dohání, ale i předhání ostatní dopravní podniky v Čechách a na Moravě.

<tm>

18/05 Tisková zpráva - doprava na HOKEJ

Vytvořeno pátek 23. březen 2018 8:07   »Tiskové zprávy 2018
InformaceLiberec

Fandit na sobotní zápas BÍLÝCH TYGRŮ jeďte raději MHD!

Liberec dne 22. 3. 2018

Hráči HC Bílí Tygři úspěšně vyrovnali stav čtvrtfinálové série na 2:2 a šestý hokejový zápas se vrátí do Liberce, ovšem v netradičním čase – v sobotu 24. března 2018 již v 11 hodin.

S tímto termínem nebylo počítáno, a tak v areálu Sport Parku Liberec a Home Credit Areně se ve stejný den koná hned několik naplánovaných akcí.  Vzhledem k souběhu programu bude zcela uzavřeno centrální parkoviště u Home Credit Areny a omezena kapacita dalších parkovacích ploch v blízkosti arény. Je pravděpodobné, že lze na přilehlých komunikacích očekávat výrazné zhuštění provozu. Pořadatelé předpokládají, že se v sobotu vystřídá na akcích v celém areálu Sport Parku Liberec přes 15 tisíc sportovců a návštěvníků.

DPMLJ na tuto situaci operativně reaguje a v sobotu 24. 3.2018:

1/ Posiluje tramvajovou linku č. 3. od 9:00 hodin. Na lince č. 3 budou nahrazeny sólo vozy tramvajovými soupravami, které pojedou dle platného sobotního jízdního řádu.  Současně s tímto je DPMLJ připraven v případě potřeby aktuálně reagovat a posílit tramvajový provoz na lince č. 3 dalšími soupravami.

2/ V souvislosti s konáním akcí v dané lokalitě budou nutná omezení na autobusové lince MHD č. 17 od 07:30 hod. do 18:00 hodin. Linka bude vedena ulicemi 28. října, Kralická, Hanychovská, Nákladní a dále po své trase. Zastávky „Herbenova“ a „Aréna“ nebudou autobusy obsluhovány. Náhradní zastávka za zastávku Aréna“ bude zastávka „Zimní stadion“.

Sobotní situace v okolí Sport Parku Liberec bude řízena hlídkami policie ČR a pořadatelské služby.

Vedení DPMLJ společně s managementem HC Bílí Tygři prosí fanoušky, aby pro přesun na hokejové utkání využili městskou hromadnou dopravu a zároveň vyrazili na zápas s dostatečným časovým předstihem.

Děkujeme.

<TM>

Dočasné přemístění zastávky U Pramenů

Vytvořeno středa 5. září 2018 13:28   »Aktuality, Výluky Liberec, Informace pro řidiče, MHD Liberec
InformaceLiberec

Vážení cestující,

z důvodu stavební činnosti v blízkosti nástupní zastávky U Pramenů v obratišti, bude od 6. září 2018 07:00 hod. do o d v o l á n í  zastávka přemístěna do výstupní zastávky.

DPMLJ,a.s.

Jizerská 50

Vytvořeno pondělí 4. leden 2016 15:04   »Články
LiberecInformace

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. bude zajišťovat ve dnech 17. až 19. února 2017 přepravu účastníků a diváků „Jizerské 50“ pravidelnými linkami z obou měst, tak i speciální kyvadlovou linkou z Liberce.

Více informací na webu pořadatele www.jiz50.cz

DPMLJ, a. s.

Tisková zpráva 17/07 - Jizerská 50 - doprava z Liberce a Jablonce nad Nisou

Posunutí zastávky MHD "Mostecká"

Vytvořeno pátek 8. březen 2019 9:39   »MHD Liberec, Aktuality, Výluky Liberec, Informace pro řidiče
InformaceLiberec

Vážení cestující,

z důvodu pokračující stavební činnosti, bude od středy 13. března 2019 07:00 hod. do odvolání posunuta zastávka MHD "Mostecká" o cca 100 metrů dál před křižovatku s ulicí Mostecká ve směru na Rochlice.

 

DPMLJ,a.s.

Přemístění zastávky MHD Dožínková

Vytvořeno úterý 7. květen 2019 7:31   »Aktuality Liberec
InformaceLiberec

Vážení cestující,

z důvodu výkopových prací v ulici Londýnská, bude od 7. května 2019 do odvolání zastávka "Dožínková" ve směru z centra,posunuta o cca 100 metrů zpět před most (před pizzerii)

Dožínková-náhradní zastávka

DPMLJ,a.s.

Tisková zpráva 19/11 - kloubové autobusy

Vytvořeno úterý 16. duben 2019 15:03   »Tiskové zprávy 2019
InformaceLiberec

Dopravní podnik doplnil svůj vozový park pražskými kloubovými autobusy

Liberec, dne 16. 4. 2019

Řidiči dopravního podniku si minulý týden dojeli pro šest kloubových autobusů do Dopravního podniku hl. města Prahy. Tato vozidla byla stažena z linek MHD v Praze, které obsluhovala ještě začátkem měsíce dubna.

„Jedná se o vozidla technicky v dobrém stavu a předpoklad jejich používání je cca 3 roky,“ doplnil informaci o nákupu předseda představenstva DPMLJ Ing. Michal Zděnek, M. A.

V současné době se na všech autobusech pracuje. Dovybavují se odbavovacím systémem dle „libereckých“ standardů, dolepují se informační piktogramy pro cestující s grafikou používanou v Liberci. Cena jednoho kloubového autobusu je 100 000,- Kč bez DPH. Na vozidlech zůstává původní červená barva.

„Je třeba si uvědomit, že přestříkání autobusů do barev DPMLJ potřebuje čas a znamenalo by v tuto chvíli další finanční náklady“, konstatoval provozně-technický ředitel Ludvík Lavička.
Vozidla jsou prioritně určena na doplnění autobusového vozového parku. Plánované výluky na tramvajových tratích nutně navyšují potřebný počet vypravených autobusů, které pak zajišťují náhradní autobusovou dopravy suplující tramvajové linky.

Nákup kloubových vozidel byl nutný a měl by dané situaci hodně pomoci,“ řekl předseda dozorčí rady dopravního podniku Mgr. Petr Žídek.

První autobusy se objeví na libereckých městských linkách v druhé polovině dubna 2019.

DPMLJ, a. s.

kloub1 kloub2

Tisková zpráva 19/12 - „devadesátiny“ historické tramvaje

Vytvořeno čtvrtek 6. červen 2019 14:22   »Tiskové zprávy 2019
DPMLJLiberec

Dopravní podnik oslaví ve čtvrtek 6. 6. 2019 „devadesátiny“ historické tramvaje 

Liberec, 31. 5. 2019

Historická tramvaj č. 78 „Bovera“ Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou oslaví své kulaté narozeniny. A jaké datum je možné považovat u tramvaje za den narození? Za takový den se zpravidla považuje ten, kdy bylo vydáno „používací povolení“ v rámci úředního vyzkoušení nových vozů.

U vozu se dochoval protokol z brzdových zkoušek, které se konaly 7. 6. 1929 na trati do Vaňova v Ústí nad Labem. Kromě zástupců tehdejších elektrických pouličních drah byl přítomen i ministerský rada Kreibich, který užívací povolení za ministerstvo železnic vydal. Od tohoto data až do roku 1965 vozila dnešní historická tramvaj své cestující po Ústí nad Labem.

V letech 1929 a 1930 bylo dodáno do Ústí nad Labem celkem 18 tramvají tohoto typu. Vyrobeny byly u Ringhoffera v Praze, elektrickou výzbroj dodala firma Brown Boveri (proto přezdívka „Bovera“) a ta se do vozů montovala až v Ústí. Na svou dobu velice moderní tramvaje se na dlouhá léta staly typickými pro Ústí nad Labem. Sloužily až do první poloviny šedesátých let, kdy byly nahrazeny novými vozy typu T2. Některé z nich byly používány ještě jako pracovní, většina se však likvidace tramvajového provozu v roce 1970 ale nedožila.

Vůz č. 78 byl v roce 1965 přestavěn na kolejový brus. Oddíl pro cestující byl zbaven lavic a instalováno sem bylo technické zařízení pro broušení kolejnic. V roce 1969 pak byl předán do Liberce a nejen že tak unikl likvidaci, ale sloužil svému pracovnímu účelu dál. V roce 1987, kdy liberecké tramvaje slavily svou devadesátku, byl použit jako pojízdný poutač k tomuto výročí. Byla to trochu taková Potěmkinova vesnice. Vůz obdržel zvenčí svůj původní červenobílý nátěr, v interiéru ale zůstalo brousicí zařízení, takže ještě nemohl vozit cestující.

O rok později se do celkové opravy vozu pustili fandové z tehdejšího Kroužku přátel městské dopravy, pozdějšího Boveraclubu. Opravy brigádnickou formou trvaly až do roku 1994, nebyly však dokončeny. Impulzem pro obnovení renovačních prací pak byla žádost o zapůjčení do Ústí nad Labem – v rámci stoletých oslav dopravního podniku. Během roku byla dokončena oprava vozové skříně a pojezdu a po návratu do Liberce pak i elektrická výzbroj. Dne 25. září 1999 se vůz poprvé opět rozjel vlastní silou a za rok, po dokončení interiéru a získání průkazu způsobilosti, svezl své první cestující jako historický vůz.

Při zvláštních jízdách „Bovera“ od roku 2000 absolvovala již přes 12 tisíc kilometrů. Jako každé historické kolejové vozidlo absolvuje každý rok předepsanou elektrorevizi a brzdové zkoušky. Ty zatím absolvovala vždy úspěšně a s naměřenými hodnotami, stejnými jako v roce 1929 při prvních zkouškách.

„Popřejme tomuto historickému pokladu, který se v roce 2012 stal kulturní památkou, mnoho dalších bezpečných kilometrů při svých jízdách. Jsme potěšeni, že právě takovýto vůz je součástí vozového parku dopravního podniku v Liberci,“ doplnil Ing. Michal Zděnek, M.A. předseda představenstva DPMLJ, a.s.

Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a. s.

bovera 1bovera 2bovera 3bovera 4bovera 5bovera 6

Uzavírka ulice Herbenova - odklon linky č. 17

Vytvořeno pondělí 10. červen 2019 9:28   »Aktuality, MHD Liberec, Výluky Liberec
InformaceLiberec

Informace o dopravním opatření na lince č. 17 z důvodu uzavírky ulice Herbenova a následná uzavírka křižovatky Herbenova-Jeronýmova (oprava plynovodu). Uzavírka bude rozdělena na 2. etapy následovně:

1.etapaod 17. června do 1. července 2019 bude linka č. 17 vedena ze zastávky „Ulice 28. října“ odklonem ulicí Ještědská, Palackého a Jeronýmova. Náhradní zastávka za zastávku „Herbenova“ bude u křižovatky ulice Herbenova-Jeronýmova. Dále linka pokračuje po své trase. Na lince bude platit stávající jízdní řád.

2.etapaod 1. července 2019 do odvolání pojede linka ze zastávky „Ulice 28. října“ náhradní trasou ulicí Hanychovská, Žitavská a Nákladní do zastávky „Babylon“. Linka neobslouží zastávky „Herbenova“ a „Aréna“. Náhradní zastávka „Zimní stadion“. Linka na objízdné trase nestaví. Na lince bude platit objíždˇkový jízdní řád.

Mapka objízdné trasy od 17.6. do 1.7.2019

Mapka objízdné trasy od 1.7.2019 

DPMLJ,a.s.

Výluka na tramvajové lince č. 2/3 v úseku Fügnerova-Lidové sady-ZOO

Vytvořeno čtvrtek 11. duben 2019 7:22   »Aktuality, Výluky Liberec
VýlukyLiberec

Vážení cestující,

Z technických důvodů (oprava kolejiště v Lidových sadech) bude probíhat výluka na tramvajové trati linky č. 2 a 3 v úseku Fügnerova-Lidové sady – ZOO

v období od 23. dubna 2019 (04:00 hod.) do 24. června 2019 (04:00 hod.) - etapa 1

Linky č. 2 a 3: v úseku Fügnerova – Lidové sady-ZOO bude tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X2 a X3, linky pojedou dle výlukového jízdního řádu. Přestupním místem mezi náhradní autobusovou dopravou do Lidových sadů a tramvajovou dopravou do Dolního, Horního Hanychova bude zastávka „Fügnerova-terminál MHD“. Nástupní zastávka tramvajové linky č. 2 a 3 ve směru Nádraží, Dolní a Horní Hanychov bude již v obratišti. Linky zastavují i na zastávce Fügnerova.

Linky č. X2 a X3: autobusy náhradní dopravy budou ukončeny v terminále MHD. Ve směru do Lidových sadů pojedou ze stanoviště č. 7 (společné s linkou č. 14, 25). Linky neobslouží po dobu výluky zastávku Riegrova.
Informace o nasazení nízkopodlažních vozidel po dobu výluky podá provozní dispečink na telefonním čísle 485 344 192. 

v období od 24. června (04:00 hod.) do 8. července 2019 (04:00 hod.) - etapa 2

Linky č. 2 a 3: v úseku Fügnerova – Lidové sady-ZOO bude tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X2 a X3, linky pojedou dle výlukového jízdního řádu. Přestupním místem mezi náhradní autobusovou dopravou do Lidových sadů a tramvajovou dopravou do Dolního, Horního Hanychova bude zastávka „Fügnerova-terminál MHD“. Nástupní zastávka tramvajové linky č. 2 a 3 ve směru Nádraží, Dolní a Horní Hanychov bude již v obratišti. Linky zastavují i na zastávce Fügnerova. 

Linky č. X2 a X3: autobusy náhradní dopravy budou ukončeny v terminále MHD. Ve směru do Lidových sadů pojedou ze stanoviště č. 7 (společné s linkou č. 14, 25). Linky náhradní dopravy pojedou ze zastávky Muzeum-Galerie Lázně ulicí Vítězná, Husova a Alšova do zastávky Lidové sady-ZOO. Linky navíc zastavují ve směru z centra i v zastávce Březová Alej v ulici Alšova. Linky neobslouží po dobu výluky zastávku Riegrova a Botanická zahrada. Zastávka Muzeum-Galerie Lázně bude posunuta ve směru do centra za křižovatku ulice Masarykova-Vítězná (před polikliniku).
Informace o nasazení nízkopodlažních vozidel po dobu výluky podá provozní dispečink na telefonním čísle 485 344 192.

 

Přestupní místu Fügnerova

Objízdná trasa Riegrova- 1. etapa od 23.4. do 24.6.2019

Objízdná trasa přes Husovu- 2. etapa od 24.6. do 8.7.2019

DPMLJ,a.s.