logo dpmlj

Překlad

Hledaný tag: Liberec

14/30 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno čtvrtek 31. červenec 2014 11:29   »Tiskové zprávy 2014
InformaceLiberec

V Liberci, dne 31. července 2014

DOČASNÉ ZRUŠENÍ ZASTÁVKY SAMETOVÁ.

Od čtvrtka 31.7.2014 jsou dočasně zrušeny zastávky „Sametová“ v obou směrech, omezení se týká linek č. 25, 33, 35 a nočních linek č. 91 a 99. Důvodem je zahájení celkové rekonstrukce komunikace Broumovská včetně autobusových zastávek, zálivů a chodníků. Cestující budou muset využít stávajících zastávek v okolí (U Lomu, Na Kačírku nebo Ševčíkova). Provizorní zastávky „Sametová“ nemohly být z prostorových důvodů zřízeny, navíc by s ohledem na rozhledové poměry v ulici Broumovská nesplnily bezpečnostní parametry. 

V termínu od 20. srpna do konce měsíce se pak předpokládá z důvodu pokládky povrchů uzavření Broumovské ulice v plném rozsahu a uvedené autobusové linky budou zcela odkloněny. Linka č. 25 pojede přes sídliště Rochlice, všechny dotčené autobusové linky budou v provozu v pozměněné trase dle zvláštních jízdních řádů, které budou běžným způsobem vyvěšeny. Provoz v původním rozsahu bude obnoven od září.
Cestujícím se omlouváme za způsobené komplikace.

DPMLJ, a. s.

14/33 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno pátek 22. srpen 2014 8:05   »Tiskové zprávy 2014
Liberec

Změny jízdního řádu na linkách MHD v Liberci od 31. 8. 2014.

Prázdninový jízdní řád linek městské hromadné dopravy končí na všech linkách dne
30. srpna 2014 a plynule přechází do standardního celoročního jízdního řádu platného
od 31. srpna 2014.

Úpravy reagují na některé požadavky pravidelných cestujících MHD v Liberci. Přestože dochází pouze k dílčím úpravám na některých linkách, doporučuje vedení DPMLJ svým zákazníkům, aby se včas informovali na případné změny, a to na www.dpmlj.cz nebo v Zákaznickém centru na terminálu MHD ve Fügnerově ulici.

Přehled změn v provozu MHD Liberec od 31.8.2014:

Linky 2, 3
V platnosti bude standardní jízdní řád (platný před prázdninami).
Na linkách je změna názvů zastávek Muzeum-Galerie Lázně (původní název Muzeum – výstaviště), Botanická zahrada (původní název Botanická-ZOO), Lidové sady-ZOO (původní název Lidové sady).

Linky X5, X11
V platnost bude standardní jízdní řád (platný před prázdninami).

Linka 12
Konec platnosti prázdninového jízdního řádu. Nový jízdní řád obsahuje stejnou četnost spojů jako před prázdninovou změnou. V době od 8:00 do 13:00 hod. je změna jízdy některých spojů, zrušeny jsou spoje do Zeleného Údolí a nahrazeny jsou spoji na Broumovskou v intervalu 30 min. (původně 40 min).
V opačném směru v této době pojedou všechny spoje z Broumovské přes Zelené Údolí.

Linka 13
Konec platnosti prázdninového jízdního řádu. Nový jízdní řád obsahuje obnovení spojů k učilišti v Kateřinkách a posílení dopravy v tomto směru (náhrada spojů linky 24).

Linka 15
Konec platnosti prázdninového jízdního řádu. Nový jízdní řád obsahuje stejný rozsah spojů jako před prázdninovou změnou.

Linka 16
Zrušení obsluhy podniku Hoftex do/z Hamrštejna, spoje pojedou nově pouze do/z Machnína železniční zast. Na lince bylo posunuto několik spojů, a to z Fügnerovy v 7:35 na 7:30 hod., z 13:25 na 13:32 hod. a spoj zpět s příjezdem do Fügnerovy v 14:30 na 14:35 hod.

Linka 18
Nové vymezení platnosti jízdy spojů pro školní rok 2014/2015. Přidán nový spoj v 7:17 hod. do zastávky U Pramenů a nový spoj ze zastávky U Pramenů v 7:30 hod. do Fügnerovy ul.

Linky 20, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Nové vymezení platnosti jízdy spojů pro školní rok 2014/2015.

Linka 24
Zrušení vybraných spojů, které jsou nahrazeny ve stejném čase linkou č. 13 až do zastávky Kateřinky učňovská škola (stejný jízdní řád platný před prázdninami).

Linky 14, 17, 19, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 90, 91, 92, 97, 98, 99, 500, 600
Spoje beze změn.

Poznámka:
Od 10. 9. 2014 bude změněno číselné označení linky č. 71 na č.41.

DPMLJ, a. s.

14/34 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno pondělí 29. září 2014 10:24   »Tiskové zprávy 2014
Liberec

Obyvatelé Liberce mohou jako první v Česku zaplatit za jízdenku v tramvaji bezkontaktní kartou

Dopravní podnik v Liberci představil nový systém odbavení zákazníků. Díky spolupráci MasterCard, ČSOB a Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) je Liberec prvním městem v České republice, kde si mohou cestující zakoupit jízdenky přímo ve vozidle MHD bezkontaktní platební kartou. Jedná se o další rozšíření služby zákazníkům, a to přesně jeden měsíc po zprovoznění automatu na jízdenky, kde je možno použít stejný způsob platby – bezkontaktní platební kartu. Dopravní podnik tak reaguje na požadavky trhu, kdy podle průzkumu MasterIndexi platit ve veřejné dopravě bezkontaktní platební kartou.

V rámci pilotního projektu realizovaného ve spolupráci se společnostmi MasterCard a ČSOB jsou v tramvaji EVO2 instalovány validátory umožňující akceptaci bezkontaktních karet. Cestující pouze přiloží svoji bankovní kartu, během několika sekund zaplatí za jízdenku a nemusí řešit hotovost. Validátory pořídil DPMLJ za výrazné podpory společností MasterCard a ČSOB. Vedle pořízení samotných validátorů musel dopravní podnik výrazně rozšířit i svůj backoffice, který mu umožní validátory na dálku spravovat. Náklady na úpravu backoffice byly uhrazeny z rozpočtu DPMLJ a to především díky podpoře představenstva dopravního podniku, které zavedení této inovativní metody schválilo. „Představenstvo společnosti souhlasilo s realizací pilotního projektu, v němž se do DPMLJ implementují nejnovější metody elektronického odbavování cestujících, které se používají ve městech jako je Londýn nebo Chicago“ řekl Luboš Wejnar, ředitel DPMLJ.

„Se zástupci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou spolupracujeme od loňského roku. Těší mě, že jsme našli partnera, který sdílí naší vizi budoucnosti ve veřejné dopravě, kde využití bezkontaktních platebních karet a mobilních aplikací umožní nejen nákup jízdenky, ale zároveň budou i jeho nosičem,“ říká Martina Kirchrathová, ředitelka pro rozvoj komerčních řešení ze společnosti MasterCard. Nové validátory cestující snadno poznají podle symbolu používaného pro bezkontaktní platby. Budou akceptovat pouze bezkontaktní bankovní karty, kterých je v ČR vydáno více než 5 milionů.

„Klienti si bezkontaktní karty oblíbili a velmi rychle pochopili, že se jedná o bezpečný, jednoduchý a pohodlný způsob placení. V poslední době pozorujeme, že se lidé naučili platit nižší částky bezkontaktně místo toho, aby používali hotovost. Přesně tento trend nahrává i prvnímu bezkontaktnímu jízdenkomatu, který cestující mohou využívat přímo v tramvaji. Proto věříme, že projekt bude úspěšný," říká Jan Kubíček, manažer ČSOB a Ery pro Rozvoj obchodu se třetími stranami.

Ve validátoru lze zakoupit jízdenku pro zónu Liberec, a to ve variantě základní a poloviční. Držitel karty samozřejmě může koupit jízdenku nejen sobě, ale i svým spolucestujícím. Jednoduše zvolí jízdní doklad, přiloží bezkontaktní bankovní kartu a zařízení mu vytiskne požadovanou jízdenku. Celá transakce by měla proběhnout téměř okamžitě. Pro jednoduchost nebudou tyto validátory pracovat s krajskou kartou Opuscard, jsou však koncipovány tak, aby bylo možné i tuto funkcionalitu v budoucnu doplnit. Vedle jízdenkového automatu akceptujícího bezkontaktní platební kartu je zavedení těchto validátorů dalším počinem DPMLJ, který usnadňuje nákup jízdních dokladů jak nepravidelným cestujícím z Liberce, tak turistům z Čech i ze zahraničí. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) reaguje na požadavky trhu, kdy podle průzkumu MasterIndex, by chtělo 52 % Čechů platit ve veřejné dopravě bezkontaktní platební kartou.

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, je technologická společnost působící v odvětví celosvětových plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti MasterCard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

IMG 20140919 123645

DPMLJ, a. s.

14/35 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno pondělí 29. září 2014 10:32   »Tiskové zprávy 2014
Liberec

Přes tři tisíce návštěvníků průběžně korzovalo v areálu tramvajové vozovny DPMLJ v Liberci v sobotu 20. září na Dni otevřených dveří.
Letos poprvé byla do programu dne zařazena tisková konference s cílem prezentovat novinářům nový způsob odbavení cestujících přímo ve vozidle MHD, a to bezkontaktní platební kartou.

Pouze jednou v roce se otevřou brány liberecké vozovny tramvají se zázemím DPMLJ široké veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout zákulisí libereckého tramvajového provozu, přičemž za nejzajímavější zpřístupněné místo je tzv. „hala těžké údržby“, kde je možné shlédnout demontované tramvaje a jejich podvozky.

Vystavena byla vozidla MHD, která jsou součástí vozového parku DPMLJ. Zejména ti mladší uvítali možnost vyzkoušet si stanoviště řidičů jednotlivých typů vozů.
Již podruhé pořadatelé akce zakomponovali do sobotního programu expozici s multifunkčním programem „Bezpečně s námi“, informující o bezpečnosti v silničním provozu v souvislosti s veřejnou dopravou.

K akci již tradičně patřila historická vozidla, která přijela do vozovny hromadně v dlouhé koloně z Lidových Sadů. Staré tramvaje a autobusy pak po celý zbytek dne vozily zájemce na zvláštních linkách, přičemž i přes svůj věk zvládly dohromady ujet přes 350 kilometrů svézt přes půldruhého tisíce cestujících. Vozy v péči spolku Boveraclub doplnily autobusy i s obsluhou z Technického muzea v Brně a tramvajového muzea v Chemnitz. Lákadlem byl pak i levostranný anglický autobus Leyland řízený osobně náměstkem ředitele ústeckého dopravního podniku. Dlouho do noci pak byla ještě na kolejích v provozu speciální Partytramvaj.

Den otevřených dveří v tramvajové vozovně byl také letos pořádán v návaznosti na Oslavy Ještědu. Kromě jedné historické linky do Horního Hanychova byla v provozu běžná tramvajová linka č. 3. posílená o soupravy.

10376906 898521740177960 1004203304402415238 n DSC06355 DSC06551 DSC06685   DSC06733
 DSC06718

DPMLJ, a. s.

16/12 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno středa 30. březen 2016 15:06   »Tiskové zprávy 2016
LiberecVýluky

Tramvaje do Hanychova nahradí na několik týdnů autobusy. Oprava kolejí si vyžádá uzavření křižovatky ulic Žitavská, 1. Máje a Nákladní.

Liberec, 30. 3. 2016

Výměna nevyhovujícího tramvajového svršku na křižovatce ulice Žitavská, 1. Máje a Nákladní omezí na několik týdnů dopravu v okolí vlakového nádraží v Liberci. Frekventovaná křižovatka bude od 23. dubna do 5. června uzavřena pro veškerou dopravu.

Tramvaje nahradí v úseku Rybníček – Dolní a Horní Hanychov autobusová doprava, která bude jezdit v době výluky, podobně jako dotčené autobusové linky MHD běžně projíždějící křižovatkou, po objízdné trase. Konkrétně půjde o linky MHD č. X2, X3, 16, 22, 27, 30, 34, 36, 37, 54, 97, 98 a 99.

„Trasa bude vedena přes autobusové nádraží, kde budou autobusy projíždět technickou branou do ulice Vaňurova, poté budou pokračovat po třídě 1. Máje. Linky č. X2 a X3 do zastávky Rybníček, kde bude zřízena přestupní zastávka mezi náhradní autobusovou dopravou a tramvajemi jedoucími z Lidových sadů,“ řekl dopravní ředitel Oskar Zappe. Tramvaje jedoucí ve směru z Lidových sadů budou proto zastavovat v zastávce Rybníček i na nedaleké zastávce Rybníček – René Matoušek a další liberečtí signatáři Charty 77, kde nově vznikne přestupní stanice.

Během uzavírky budou pro všechny uvedené linky vyloučeny z provozu zastávky Nádraží a Babylon v obou směrech. Za zastávku Nádraží bude zavedena nová zastávka na odklonové trase v blízkosti křižovatky ulic Vaňurova, tř. 1. Máje. Za zastávku Babylon bude zřízena náhradní zastávka Rybníček.  

„Cestujícím proto doporučujeme sledovat výlukové jízdní řády, podle kterých bude jezdit nejen náhradní autobusová doprava, ale také tramvaje z Lidových sadů na Rybníček a zpět. Naopak jedenáct autobusových linek pojede podle objížďkových jízdních řádů,“ doplnil Zappe.

Výluka se dotkne také tramvajových spojů z Vratislavic nad Nisou a Jablonce nad Nisou. Linky městské a meziměstské dopravy číslo 5 a 11 budou zkráceny do stanice Fügnerova.

Důvodem výluky je oprava „ojetého“ tramvajového svršku v křižovatce u vlakového nádraží. „Celý oblouk je starý 22 let a je potřeba ho vyměnit a zároveň se musí upravit obě nástupiště, která je zapotřebí prodloužit,“ doplnil provozně-technický ředitel Ludvík Lavička. V okolí zastávky vznikne také nové zábradlí pro usměrnění chodců a po dohodě s odborem dopravy bude frekventovaný úsek lépe nasvětlen. Cestující po úpravě čeká tedy bezpečnější a komfortnější zastávka.

16/37 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vytvořeno úterý 22. listopad 2016 14:58   »Články, Tiskové zprávy 2016
LiberecInformace

Dopravní podnik vypraví již potřetí na městské trati v Liberci OSVĚTOVOU TRAMVAJ prevence boje proti AIDS a umožní odběry anonymních vzorků krve přímo na terminálu MHD ve speciální odběrové sanitce.

Liberec, 22. 11. 2016

Podobně jako v loňském a předloňském roce, tak i letos se Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. zapojí do světové kampaně boje proti AIDS. Ulicemi Liberce první prosincový den bude projíždět osvětová tramvaj s tematickým výlepem, ve které se bude možné informovat od odborníků a studentů zdravotních oborů na prevenci proti této zákeřné chorobě, kterou ve světě onemocnělo už kolem 60 milionů lidí. Liberečané se navíc během čtvrtečního odpoledne od 14 – 17.00 hodin můžou nechat bezplatně vyšetřit ve speciální sanitce. V roce 2015 této možnosti testování přímo na terminálu MHD využilo 69 osob.
„Problematika boje proti AIDS se musí neustále připomínat a musíme se mít neustále na pozoru. Jsem proto moc rád, že bude opět využit náš tramvajový provoz k propagaci nutné prevence. Na základě zkušeností z prvního ročníku jsme se vloni rozhodli maximálně rozšířit kapacitu vozu nasazením tramvaje EVO2“, dodal ředitel dopravního podniku Ing. Luboš Wejnar. Na podporu prevence a oslovení co největšího počtu osob všech věkových kategorií, se k této akci celosvětového rozsahu letos přihlásilo 10 dopravních podniků ze Sdružení dopravních podniků ČR, které od roku 1991 sdružuje 19 největších dopravců provádějících v českých městech hromadnou dopravu osob.

Akce v úzké spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, o. s. a dalšími partnery projektu také letos proběhne 1. prosince ve Světový den boje proti AIDS.

Virus HIV, který může způsobit syndrom získaného selhání imunity (AIDS), byl poprvé identifikován v roce 1981. V České republice bylo vloni 2567 HIV pozitivních, v Libereckém kraji je to pak něco málo přes 50 evidovaných osob. Testování je v ČR bezplatné a každý ho může podstoupit anonymně.

Jízdní řád k dispozici zde.

 

161122 AIDS

<tm>

17/04 Tisková zpráva

Vytvořeno pátek 3. únor 2017 9:33   »Články, Tiskové zprávy 2017
DPMLJLiberec

Nový způsob informování cestujících v oblasti jízdních řádů
Liberec, 1. 2. 2017

Dnešním dnem 1. 2. 2017 představuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. nové způsoby prezentace jízdních řádů pro cestující. Avízované změny přinášejí řadu nových služeb v informovanosti o dopravě, zpřehlednění vkládaných „poznámek“ na tradičních zastávkových jízdních řádech a usnadnění používání QR kódů.
Dopravní podnik nově plánuje linkové vedení nad mapovými podklady a o tyto informace se podělí s cestujícími na nově spuštěném vyhledávači dopravních spojení. Ve vyhledavači si každý cestující může najít spojení i bez znalosti linkového vedení v daném městě a znalosti nejbližších zastávek v místě, ve kterém se právě nachází. Systém pro hledané spojení nalezne nejvhodnější zastávku sám. Tuto službu ocení zejména zákazníci, kteří používají MHD jen zřídka. Na novém mapovém systému lze získávat i informace o nejbližších odjezdech ze zastávek a ve zjednodušené podobě si prohlédnout také zastávkové jízdní řády. Nová webová aplikace je přizpůsobena pro mobilní telefony.
Další novinkou je změna prezentace zastávkových jízdních řádů na webu dopravního podniku. Doposud si cestující stahoval jízdní řády celé linky. Na jízdním řádu linky si poté musel vyhledat (klikat, rolovat) požadovanou zastávku např. na straně 35, a teprve pak si mohl přečíst či vytisknout jízdní řád. Navíc vždy byla dostupná jen jedna sada jízdních řádů a při jejich změnách např. na začátku a konci prázdnin byla dostupná jen jedna jejich verze, což komplikovalo cestujícím situaci.
V novém systému je na webu DPMLJ u každé linky dostupný seznam variant jízdních řádů a seznam zastávek pro oba směry. Cestující si pak zobrazí PDF požadované zastávky, čímž ušetří čas a množství stažených dat, což je v případě mobilního telefonu stále významné. Navíc bude mít na jediné stránce možnost si prohlédnout jízdní řád pro více období platnosti linky a neunikne mu přesná informace ani o výlukách.
QR kódy na každém jízdním řádu nově odkazují vždy na daný den platný jízdní řád. Cestující si tedy nemusí při změně jízdních řádů jít vyfotit nový QR kód, ale stačí mu jeden pro danou linku a zastávku.
Poslední novinkou je změna způsobu prezentace poznámek v zastávkových jízdních řádech. Doposud některé spoje měly u svého času i 3 poznámky a nebylo snadné zejména pro „občasného“ cestujícího nebo turistu zjistit, kam jaký spoj jede. Od 1. 2. 2017 má každý spoj nanejvýše jednu poznámku s časovou výjimkou psanou malým písmem a jednu trasovou poznámku psanou velkým písmenem. Na jízdním řádu jsou tyto údaje přehledně odděleny do dvou sloupců. Aby nebylo trasových poznámek na jízdních řádech tolik jako doposud, tak výjimečně projížděné zastávky jsou odsazeny vpravo od ostatních, aby bylo na první pohled patrné, že se skrz ně standardně neprojíždí.
Např. na lince č. 12, kde většina spojů končí na zastávce Zelené Údolí, měly všechny spoje poznámku o nějaké výjimce oproti seznamu všech zastávek. Nyní má poznámku jen několik spojů, které pokračují až do zastávky Broumovská. Příklad zobrazení pro cestující je vidět na obrázku právě u linky č. 12:

jr

Tento způsob trasových poznámek v informování cestujících je již znám v západní Evropě. V ČR je již zavedla Praha, Brno a Ostrava a na svém webu i Plzeň. Ve všech uvedených městech si cestující na nový systém velmi rychle zvykli a zvýšilo se porozumění jízdním řádům.
Všemi uvedenými novinkami v oblasti informování cestujících o jízdních řádech dopravní podnik ve spolupráci se společností PTT Software nejen dohání, ale i předhání ostatní dopravní podniky v Čechách a na Moravě.

<tm>

18/05 Tisková zpráva - doprava na HOKEJ

Vytvořeno pátek 23. březen 2018 8:07   »Tiskové zprávy 2018
InformaceLiberec

Fandit na sobotní zápas BÍLÝCH TYGRŮ jeďte raději MHD!

Liberec dne 22. 3. 2018

Hráči HC Bílí Tygři úspěšně vyrovnali stav čtvrtfinálové série na 2:2 a šestý hokejový zápas se vrátí do Liberce, ovšem v netradičním čase – v sobotu 24. března 2018 již v 11 hodin.

S tímto termínem nebylo počítáno, a tak v areálu Sport Parku Liberec a Home Credit Areně se ve stejný den koná hned několik naplánovaných akcí.  Vzhledem k souběhu programu bude zcela uzavřeno centrální parkoviště u Home Credit Areny a omezena kapacita dalších parkovacích ploch v blízkosti arény. Je pravděpodobné, že lze na přilehlých komunikacích očekávat výrazné zhuštění provozu. Pořadatelé předpokládají, že se v sobotu vystřídá na akcích v celém areálu Sport Parku Liberec přes 15 tisíc sportovců a návštěvníků.

DPMLJ na tuto situaci operativně reaguje a v sobotu 24. 3.2018:

1/ Posiluje tramvajovou linku č. 3. od 9:00 hodin. Na lince č. 3 budou nahrazeny sólo vozy tramvajovými soupravami, které pojedou dle platného sobotního jízdního řádu.  Současně s tímto je DPMLJ připraven v případě potřeby aktuálně reagovat a posílit tramvajový provoz na lince č. 3 dalšími soupravami.

2/ V souvislosti s konáním akcí v dané lokalitě budou nutná omezení na autobusové lince MHD č. 17 od 07:30 hod. do 18:00 hodin. Linka bude vedena ulicemi 28. října, Kralická, Hanychovská, Nákladní a dále po své trase. Zastávky „Herbenova“ a „Aréna“ nebudou autobusy obsluhovány. Náhradní zastávka za zastávku Aréna“ bude zastávka „Zimní stadion“.

Sobotní situace v okolí Sport Parku Liberec bude řízena hlídkami policie ČR a pořadatelské služby.

Vedení DPMLJ společně s managementem HC Bílí Tygři prosí fanoušky, aby pro přesun na hokejové utkání využili městskou hromadnou dopravu a zároveň vyrazili na zápas s dostatečným časovým předstihem.

Děkujeme.

<TM>

Dočasné přemístění zastávky U Pramenů

Vytvořeno středa 5. září 2018 13:28   »Aktuality, Výluky Liberec, Informace pro řidiče, MHD Liberec
InformaceLiberec

Vážení cestující,

z důvodu stavební činnosti v blízkosti nástupní zastávky U Pramenů v obratišti, bude od 6. září 2018 07:00 hod. do o d v o l á n í  zastávka přemístěna do výstupní zastávky.

DPMLJ,a.s.

Jizerská 50

Vytvořeno pondělí 4. leden 2016 15:04   »Články
LiberecInformace

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. bude zajišťovat ve dnech 17. až 19. února 2017 přepravu účastníků a diváků „Jizerské 50“ pravidelnými linkami z obou měst, tak i speciální kyvadlovou linkou z Liberce.

Více informací na webu pořadatele www.jiz50.cz

DPMLJ, a. s.

Tisková zpráva 17/07 - Jizerská 50 - doprava z Liberce a Jablonce nad Nisou

Změna jízného od 1.2.2019

Vytvořeno pátek 1. únor 2019 14:37   »Aktuality Liberec
InformaceLiberec

K dnešnímu dni 1.2.2019 došlo ke změně tarifu MHD. Mění se pouze ceny předplatného pro kategorii důchodce, které se upravily na úroveň cen pro osoby 65+. Dále pak všechny „ zlevněné" kategorie (děti, studenti, důchodci, invalidní důchodci 3.stupně a osoby 65+) mají nově možnost zakoupit předplatné na 366 dnů.

Nárok na jízdné pro důchodce (časové jízdenky nepřenosné) se přiznává po předložení rozhodnutí o přiznání starobního důchodu nebo invalidního důchodu pro invaliditu 3.stupně vydaného Českou správou sociálního zabezpečení (okresní nebo městskou správou sociálního zabezpečení).

Dopravní podnik dále informuje cestující o skutečnosti, že na zákaznickém centru ve Fügnerově ul. již nelze zakoupit žádné samostatné jízdné pro zónu Jablonec nad Nisou na základě skutečnosti, že DPMLJ neprovozuje od 26.1.2019 MHD po Jablonci nad Nisou. Pro samostatnou zónu Liberec a relaci Liberec - Jablonec nad Nisou pak prodej jízdného normálně pokračuje dále.

Děkujeme za pochopení.

DPMLJ, a.s.

Změny v dopravě od 26.1.2019

Vytvořeno středa 23. leden 2019 11:41   »Aktuality Liberec
InformaceLiberec

Vážení cestující,

s účinností od 26. ledna 2019 přebírá DPMLJ, a.s. veškeré dopravní výkony v MHD Liberec od společnosti BusLine. V rozsahu denní potřeby je v této situaci nutné navíc zajistit 35 řidičů v pracovní den a 24 řidičů o víkendu. I přes rozsáhlou náborovou kampaň se zatím nepodařilo naplnit potřebný stav řidičů k 26. 1. 2019. V současné době není žádná garance přechodu stávajících řidičů od společnosti BusLine a.s. do dopravního podniku v Liberci. V těchto dnech probíhají kurzy nových řidičů, kteří by měli posílit stávající stav od března. Z výše popsaných důvodů bylo přijato následující provozní opatření na linkách MHD, tak aby od soboty 26. 1. 2019 byla prioritně zajištěna garance vypravovaných spojů.

DPMLJ zavádí některé úpravy také v dočasném režimu - tedy vratné. Jakmile početní stav řidičů autobusů dovolí provést změnu k původně plánovaným jízdním řádům, bude změna operativně provedena (nejsou realizovány žádné specifické vazby na ostatní linky MHD).

Vážení cestující, prosíme, věnujte zvýšenou pozornost zveřejněným jízdním řádům na zastávkách MHD a webu společnosti. Děkujeme.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou se omlouvá za dočasně způsobené komplikace.

Změny v provozu MHD Liberec od 26. 1. 2019

Linka 12

V pracovní dny dojde k prodloužení intervalů mezi spoji ve špičkách, dopoledním i odpoledním sedle. Ranní spoje do cca 7:00 zůstávají zachovány. Od 7:00 bude prodloužen interval mezi spoji o jednu minutu, vesměs ze 4 minut na 5 minut. V ranních hodinách do cca 6:00 pojedou vybrané spoje přes zastávku Polní, kde se během jízdy změní na linku 14 a budou pokračovat směr Ruprechtice a Fügnerova. V opačném směru do cca 6:00 budou zajíždět vybrané spoje linky č. 12 do zastávky Polní. V dopoledním sedle bude prodloužen intervalu z 10 na 12 minut. Linka bude v čase od cca 8:00 do 14:00 plně pokryta kloubovými autobusy. V této době dojde také ke zrušení všech spojů do zastávky Broumovská. Všechny spoje budou končit a začínat v zastávce Zelené Údolí. V odpolední špičce dojde k prodloužení intervalu mezi spoji o minutu až dvě.

O víkendu budou na lince celodenně provozovány kloubové autobusy. Od 8:00 do 20:00 hodin bude prodloužen interval mezi spoji z 15 minut na 20 minut. O víkendu nebudou spoje zajíždět do zastávky Broumovská, ale budou končit a začínat v zastávce Zelené Údolí.

Linka 14

V pracovní dny budou ranní spoje do Polní vedeny nově tak, že se během jízdy v zastávce Pavlovice Letná změní na linku č. 12 a budou pokračovat dále po lince č. 12 přes zastávku Polní. V pracovní dny dojde na lince k posunům či zrušení spojů.

O víkendu zůstávají v provozu pouze 4 páry spojů mezi 8:00 a 16:00.

Linka 15

V pracovní dny dojde k úpravě časové polohy spojů zajíždějících do zastávky Březová alej.

O víkendu dojde k posunu spoje s odjezdem z Fügnerovy v 18:52 na 18:56.

Linka 17

O víkendu dojde k posunu spoje s odjezdem z Fügnerovy v 17:30 na 17:10

Linka 21

V pracovní dny dojde k prodloužení intervalu mezi spoji v dopoledním sedle, odpolední špičce a odpoledním sedle.

Linka 22

V pracovní dny dojde v úseku Fügnerova  - Kunratice Mšenská k prodloužení intervalu mezi spoji v ranní a odpolední špičce. V úseku Fügnerova – Průmyslová zóna Jih -OC Nisa dojde k drobným posunům spojů.

Linka 24

V pracovní dny bude spoj s odjezdem v 7:19 z Doubí sídliště nově ukončen v zastávce Fügnerova, ve které se v 7:34 změní na spoj linky č. 51 a bude dále směr Letná a ZŠ Jabloňová

Linka 25

V pracovní dny dojde v ranní a odpolední špičce k prodloužení intervalu mezi spoji z 12 minut na 15 minut a v dopoledním sedle ze 17 minut na 20 minut.

Linka 27

V pracovní dny budou nově zavedeny dva páry spojů do Průmyslové zóny Sever na/z střídání pracovních směn v 6:00 a 14:00. Ze střídání směn ve 22:00 budou posunuty odjezdy spojů z průmyslové zóny Sever podle požadavků majitele Průmyslové zóny Sever.

Linka 29

V pracovní dny dojde k posunu spoje s odjezdem v 8:35 z Kunratické sídliště na 8:39.

Linka 31

V pracovní dny bude nově zaveden spoj do Průmyslové zóny Jih s odjezdem z Fügnerovy v 6:32. Na lince dochází ke snížení spojů jedoucích na/z střídání pracovních směn v 6:00, ve 14:00 a ve 22:00. Tyto spoje budou nově obsluhovány kloubovými autobusy.

Linka 33

V pracovní dny dojde k posunu odjezdů u spojů s odjezdem v 5:10 ze zastávky Kunratická sídliště a v 5:14 ze zastávky U Lomu. Nově pojedou spoje o 5 minut dříve.

Linka 34

V pracovní dny dojde k posunu odjezdů u spojů s odjezdem v 5:00 ze zastávky Fügnerovy a v 5:14 ze zastávky Pavlovice Letná. Nově pojedou spoje o 5 minut dříve.

Linka 36

Spoj s odjezdem v 5:53 z Fügnerovy bude zrušen bez náhrady.

Linka 38

O víkendu dojde k redukci počtu spojů ze 4 na 3, které pojedou nově v jiných časech.

Linka 51

Dojde k posunu odjezdu z Fügnerovy ze 7:30 na 7:34. Nově pojede spoj jako pokračování spoje linky č. 24 přijíždějícího do zastávky Fügnerova od Doubí sídliště.

Linka 52

Dojde ke zrušení prvního spoje. Odjezdy zbylých dvou spojů ze zastávky Fügnerova budou nově posunuty na 7:43 a 7:47.

Nově budou zastávky Textilana a U Terstu celodenně na znamení

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s..           Tvorba www stránek a SEO optimalizace Liberec