logo dpmlj

Překlad

Informace z radnice města Liberec

Dne 13.3.2020 dopoledne na liberecké radnici jednal na základě vládou vyhlášeného nouzového stavu Krizový štáb ORP Liberec. Po seznámení s aktuální situací ohledně šíření onemocnění koronavirem a zavedenými preventivními opatřeními, se členové štábu zabývali také novými opatřeními karanténou pro osoby vracející se z rizikových oblastí, zajištěním chodu veřejné správy a samosprávy a ochranou obyvatel.

Rozhodnutím vlády s účinností od pátku 13. března od 12.00 musí všichni lidé vracející se z rizikových zemí, kterými jsou: Čína, Jižní Korea, Írán, z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie, zůstat automaticky v dvoutýdenní karanténě. Po návratu domů musí telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře. Během karantény je žádoucí zajistit si z domova nákup a doručení potravin. Je doporučeno, aby dobrovolně zůstali v karanténě také ti lidé, kteří se vrátili ze zahraničí před účinností tohoto rozhodnutí.

Podle ředitele Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimíra Valenty bylo do dnešního v kraji vyšetřeno na koronavirus 69 lidí. Z toho je jeden nakažený, přičemž se ještě čeká na výsledky dalších. Denně stanice přijímá stovky telefonátů od občanů Libereckého kraje.