logo dpmlj

Překlad

16/23 TISKOVÁ ZPRÁVA

Autobusy se ve Vesci na Benátské otočily 262 x

V Liberci, dne 2. 8. 2016

V průběhu festivalu BENÁTSKÁ, od čtvrtka 28. 7. do neděle 31. 7.2016, byla na žádost pořadatelů festivalu zřízena speciální linka MHD č. 41 zajišťující bezplatnou kyvadlovou dopravu z centra města Liberce přímo do areálu Benátské dle svého jízdního řádu.

Odjezdové (příjezdové) místo festivalových autobusů bylo letos, s ohledem na probíhající uzavírky v centru města, v Tatranské ulici v zastávce Rybníček – R. Matouška. Jediná zastávka autobusu na trase byla zřízena u libereckého vlakového nádraží, a to v obou směrech.

Poptávka po přepravě byla nepřetržitě monitorována posílenou dispečerskou službou, která zajišťovala operativní posílení vybraných spojů.

Autobusy linky č. 41 byly vypravovány převážně v intervalu 15 minut dle jízdního řádu, z důvodu velkého počtu návštěvníků byly ovšem prokládány posilami, a tak se interval zkrátil v exponovaných časech před začátky vystoupení zajímavých hostů festivalu až pod 5 minut.  

Linku č. 41 zajišťovaly 4 autobusy, posilové spoje zajišťovalo 11 dalších vozidel (na trase se pohybovalo až 15 autobusů). 

Celkem se najezdilo 3 012 km. 

Kyvadlové autobusy se otočily celkem 262x.

Na zajištění přepravy návštěvníků autobusy bylo během konání celého festivalu povoláno několik desítek řidičů, z nichž většina pracuje jako řidič na vedlejší pracovní poměr nebo se podílejí na fungování dopravního podniku v běžné dny z kanceláří. Zvýšená návštěvnost lokality ve Vesci, ale i ve městě, otestovala také některé další linky MHD, řidiče a dispečery. Ve službách řidičů ani v režimu dopravy nebyl zaznamenán žádný incident či problém.

<tm>

 

 

                                                                           TISKOVÁ ZPRÁVA

 Autobusy se ve Vesci na Benátské otočily 262 x

V Liberci, dne 2. 8. 2016V průběhu festivalu BENÁTSKÁ, od čtvrtka 28. 7. do neděle 31. 7.2016, byla na žádost pořadatelů festivalu zřízena speciální linka MHD č. 41 zajišťující bezplatnou kyvadlovou dopravu z centra města Liberce přímo do areálu Benátské dle svého jízdního řádu.

Odjezdové (příjezdové) místo festivalových autobusů bylo letos, s ohledem na probíhající uzavírky v centru města, v Tatranské ulici v zastávce Rybníček – R. Matouška. Jediná zastávka autobusu na trase byla zřízena u libereckého vlakového nádraží, a to v obou směrech.

Poptávka po přepravě byla nepřetržitě monitorována posílenou dispečerskou službou, která zajišťovala operativní posílení vybraných spojů.

Autobusy linky č. 41 byly vypravovány převážně v intervalu 15 minut dle jízdního řádu, z důvodu velkého počtu návštěvníků byly ovšem prokládány posilami, a tak se interval zkrátil v exponovaných časech před začátky vystoupení zajímavých hostů festivalu až pod 5 minut.  

Linku č. 41 zajišťovaly 4 autobusy, posilové spoje zajišťovalo 11 dalších vozidel (na trase se pohybovalo až 15 autobusů).

Celkem se najezdilo 3 012 km.

Kyvadlové autobusy se otočily celkem 262x.

Na zajištění přepravy návštěvníků autobusy bylo během konání celého festivalu povoláno několik desítek řidičů, z nichž většina pracuje jako řidič na vedlejší pracovní poměr nebo se podílejí na fungování dopravního podniku v běžné dny z kanceláří. Zvýšená návštěvnost lokality ve Vesci, ale i ve městě, otestovala také některé další linky MHD, řidiče a dispečery. Ve službách řidičů ani v režimu dopravy nebyl zaznamenán žádný incident či problém.

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420 739 683 130