Překlad

14/21 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec, 16. června 2014

Sportovci měřili své síly za podpory DPMLJ.

Na 61. ročníku turnaje v kuželkách se utkali sportovci z dopravních podniků z České republiky. Jen o kousek vedle se stejným nasazením bojovali v danou chvíli senioři „O pohár ředitele dopravního podniku“ ve stolním tenisu.

„Nejen prací je člověk živ“ je příznačné heslo červnového pátku, kdy se v na sportovištích Tipsport arény v Liberci odehrávaly dva turnaje za podpory Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou.
Sportoviště se lišila, sportovci se neznali, a přesto měl každý turnaj velmi zajímavou historii.

DPMLJ pořádal již 61. ročník Kuželkářského turnaje dopravních podniků z ČR. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 7 týmů. Přijeli zástupci sportovních oddílů kuželkářů z dopravních podniků Liberce, Prahy, Brna. Nejdále vyjeli pro medaile z Bratislavy. Kromě těchto týmů se turnaje účastnili i jednotliví hráči v soutěži „odboráři“. Po dvoudenním zápolení soutěž vyhrálo družstvo Liberec „A“. Z libereckých hráčů byl nejlepší Karel Fučík, který obsadil celkové 4. místo ze 45 účastníků.
Soutěž má neuvěřitelně dlouhou historii a stále se těší zájmu zapálených kuželkářů z řad dopraváků.

Ve vedlejší hale, v ten samý čas, probíhal turnaj, který má také dobře našlápnuto na další ročníky. Jednalo se o 5. ročník turnaje ve stolním tenisu seniorů „O pohár ředitele dopravního podniku v Liberci“. Turnaj se určen pro všechny seniory, kteří dorazí ať již z různých komunitních center nebo z domova, a kteří si chtějí poměřit síly. Počet zájemců rok od roku roste. Letos dorazilo 20 seniorů, mezi kterými poprvé byli také zástupci z Frýdlantu v Čechách.

Myšlenku turnaje odstartoval bývalý ředitel DPMLJ Jiří Veselka, který je stále aktivním hráčem a rozhodčím stolního tenisu. Současný ředitel Luboš Wejnar při zahájení zdůraznil, že všechny zúčastněné spojuje aktivní přístup ke sportu a k životu, a to je hlavní myšlenka každoročního setkávání těchto sportovců mezi nimiž nechybí ani zástupkyně z řad žen, které byly součástí každého družstva.

Umístění bylo následující: 1. místo – Miroslav Ševčík, 2. místo – Jiří Švec, 3. místo Jindřich Schejbal. Nejlepší ženou se stala Milada Heřtová.