logo dpmlj

Překlad

16/29 TISKOVÁ ZPRÁVA

Oprava tramvajové trati na Soukenném náměstí je u konce

Liberec, dne 22. 8. 2016

V Liberci skončila v pondělí 22. srpna po šesti týdnech rekonstrukce tramvajové trati na Soukenném náměstí. Společně s výměnou kolejí se zřejmě podařilo zjistit také příčinu propadu tramvajového pásu.
„Tramvajová trať se propadala nejspíš kvůli staré dešťové kanalizaci, která zůstala otevřena. Tu jsme museli zaslepit,“ řekl provozně-technický ředitel dopravního podniku Ludvík Lavička. Během několika let provozu se trať v dané lokalitě propadla o 10 až 30 centimetrů.
Oprava kolejí zastavila tramvajový provoz na trati z centra Liberce do Lidových sadů již 9. července. Po celou dobu výluky byla tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X. Ve směru z centra do Horního Hanychova zůstal provoz na trati zachován.
Rekonstrukce trati na Soukenném náměstí byla pro dopravní podnik neodkladnou záležitostí. „Oblouk v těchto místech byl už na hranici životnosti a bez rekonstrukce by mohl být provoz po něm nebezpečný,“ doplnil Ludvík Lavička.
V podobném stavu byly začátkem roku také koleje pod vlakovým nádražím. I tam dopravní podnik před nedávnem dokončil rekonstrukci frekventovaného úseku. Ta probíhala od 23. dubna do 6. června. „V těchto místech se opravovaly koleje, které byly za více než 20 let provozu dožilé a kvůli havarijnímu stavu tam musela být před opravou rychlost snížena na 20 kilometrů v hodině,“ uzavřel Lavička. Poměrně velkou úpravou prošla také frekventovaná křižovatka u vlakového nádraží.
Vedení dopravního podniku svým cestujícím a Liberečanům děkuje za pochopení při cestování MHD, které po dobu výluku bylo, i přes všechna zajištění, náročnější.

<tm>