logo dpmlj

Překlad

16/33 TISKOVÁ ZPRÁVA

DPMLJ a BusLine společně představily Autobusovou pohádku v netradičním prostředí tramvajové vozovny

Liberec/Semily, 19. září 2016

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. s BusLine a.s. v rámci sobotního Dne otevřených dveří v DPMLJ představily desítkám dětí a jejich rodičům interaktivní a hlavně dopraváckou Autobusovou pohádku.
Na své si přišli nejen děti, ale i jejich rodiče, protože díky komunikaci herců s publikem a vtipné formě pohádky si představení získalo úplně všechny přítomné.

Nejen malým návštěvníkům tradičního Dne otevřených dveří v DPMLJ jsme představili interaktivní „Autobusovou pohádku“. Herci Ivan Vyskočil, Martin Sochor a Hana Baroňová ji zahráli ve vozovně Dopravního podniku vůbec poprvé.
„Hrálo se nám naprosto skvěle, nečekali jsme takovou strhující atmosféru. Vozovna Dopravního podniku bezvadně dotvářela atmosféru představení, které se celé odehrává v autobuse, který s dětmi cestuje po různých místech. Bavili se nejen děti, ale i dospělí, a to je pro nás opravdu veliká poklona,“ sdělil jeden z autorů a herců Ivan Vyskočil.
Celé divadelní představení trvá 50 minut, aby byla udržena pozornost dětí. Obrovskou výhodou je jeho didaktická a především interaktivní forma, kdy se malí diváci nejen do děje zapojují, ale také se učí novým věcem. Výrazný dojem dokreslují i pěkné dekorace od výtvarnice Martiny Babincové, kdy autobus koulí očima a díky kolečkům se celý otáčí. Děti se aktivně zapojovaly do děje, zaujala je jak návštěva ZOO, kde se naučily poznávat druhy zvířátek, tak rovněž ocenily dovednosti klauna i primabaleríny v pohádkovém cirkusu nebo si na „sportovišti“ zahrály volejbal s nafukovacími balónky.
„Pohádka už dorazila ke stovkám dětí a sklízí úspěch nejen u malých diváků, ale také u pedagožek z mateřských škol. Velikou výhodou je, že divadlo přivezeme přímo k dětem do mateřských a základních škol, nemusejí tedy nikam cestovat a ve svém prostředí se cítí příjemně a hlavně přirozeně,“ dodal Radek Chobot, předseda představenstva BusLine a.s.

„Dopravní podnik letos poprvé vyzkoušel zařadit do programu tradičního Dne otevřených dveří v tramvajové vozovně také divadelní představení, a to hned dvě. Při Autobusové pohádce do haly vozovny doslova vjely celé rodiny i s dětskými kočárky a prostor haly ani nepojal všechny diváky. Úspěch tématu byl umocněn výkony herců a atmosférou prostředí. Druhá pohádka nás již jen utvrdila, že divadelní představení, byť v technickém zázemí, byla správná volba“, vyhodnotil sobotní program Luboš Wejnar, ředitel DPMLJ, a.s.

Mgr. Nikola Bradíková, PR manager BusLine a.s.
Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ, a.s.

foto 1  foto 3