logo dpmlj

Překlad

16/38 TISKOVÁ ZPRÁVA

První adventní víkend poznamená tramvajová výluka na městské trati. Operativně bude v dopravě MHD reagováno v neděli, kdy se v centru Liberce slavnostně rozsvítí vánoční strom.

Liberec, 24. 11. 2016

 

Tramvajovou dopravu mezi Rybníčkem a Horním Hanychovem nahradí od pátečního čtvrté hodiny ranní do pondělního rána náhradní autobusová doprava s označením X2 a X3. Linky pojedou podle platného jízdního řádu. Důvodem výluky je oprava zhruba patnáctimetrového úseku kolejiště v Ještědské ulici.

Přestupní stanice mezi náhradní autobusovou dopravou do Hanychova a tramvajovou dopravou do Lidových sadů bude zastávka „Rybníček – René Matoušek a další liberečtí signatáři Charty 77" v ulici Tatranská.

Všechny spoje linek X2 a X3 budou zastavovat v obou směrech i na zastávce „Rybníček" na tř. 1. Máje. Od 23:00 hodin budou celou trať linky číslo 3 obsluhovat autobusy. Linka nebude zajíždět do zastávky „Rybníček" v Tatranské ulici.

Výluka, která proběhne o nadcházejícím víkendu, by neměla zkomplikovat cestu Liberečanů na slavnostní rozsvícení vánočního stromku na náměstí Dr. E. Beneše. „Vzhledem k tomu, že v neděli se rozsvítí v Liberci stromeček tradiční akcí na náměstí, bude operativně reagováno také v dopravě MHD,“ říká ředitel dopravního podniku Ing. Luboš Wejnar. Právě z toho důvodu vyrazí v neděli odpoledne na tramvajovou trať soupravy (tvořené dvěma vozy). Autobusové spoje z centra města po akci budou posilovány aktuálně podle situace. 

Tramvajová trať se uzavře z důvodu lokální opravy kolejiště v ulici Ještědská. „Předpokládaná cena této opravy se bude pohybovat v řádu desetitisíců a do konce roku se zatím nepředpokládá již žádná oprava,“ dodal ředitel dopravního podniku.

Další omezení provozu na lince č. 3 v době výluky:
-nepojede spoj linky č. 3 v 06:02 hod. z Rybníčku do Lidových sadů
-nepojede spoj linky č. 3 v 17:21 hod. z Lidových sadů na Rybníček
-nepojede spoj linky č. 3 v 18:40 hod. z Rybníčku do Lidových sadů
-nepojede spoj linky č. 3 v 18:51 hod. z Rybníčku do Lidových sadů
-nepojede spoj linky č. 3 v 19:10 hod. z Lidových sadů na Rybníček