logo dpmlj

Překlad

16/40 TISKOVÁ ZPRÁVA

Čertovské tramvaje, které na tramvajovou trať vypravil již po 14té DPMLJ, najezdily se svou družinou a dětmi po Liberci přes 200 kilometrů

Liberec, 5. 12. 2016

Již před šestou hodinou ráno se v sobotu 3. prosince sešla skupina dvou desítek zaměstnanců Dopravního podniku města Liberce a Jablonce nad Nisou v tramvajové vozovně a začalo se s přípravami před výjezdem ČERTOVSKÉ TRAMVAJE, tedy s pomalováváním obličejů, oblékání do již připravených kostýmů a posledními úpravami v interiéru vozidel. Dvě tramvaje se tematicky polepovaly již v týdnu před akcí.
Parádně a skutečně pekelně vyzdobené vozy vyrazily s mikulášskou družinou a koši sladkostí na trati z Lidových sadů do Dolního Hanychova podle svého speciálního jízdního řádu - první jízda začala v 9 hodin a poslední okolo 18té hodiny.
Dopravní podnik srdečně zval ve své rozhlasové a televizní reklamě „hodné a zlobivé děti k účasti“. Zájem byl jako každý rok skutečně obrovský. Mnohdy nestačila kapacita vozu ani pojmout příchozí návštěvníky této oblíbené akce, a tak čertovská družina běhala po zastávkách a aspoň „pozlobila a potěšila“ všechny přítomné.
„Myslím, že ČERTOVSKÁ TRAMVAJ opět pobavila Liberečany a návštěvníky města, stejně tak jako skupinu nadšenců z řad zaměstnanců. Odhadujeme, že tramvají se svezlo hodně přes 2 500 návštěvníků,“ zhodnotil perný sobotní den dopravní ředitel DPMLJ Bc. Oskar Zappe, sám celý den aktivní v masce čerta.

Dopravní podnik každoročně takto stylově v období před Mikulášem připomíná svým cestujícím, že adventní čas a jeho tradice jsou již tady.

Vedení DPMLJ a zaměstnanci přejí svým zákazníkům příjemné předvánoční dny.

cert14 1 cert14 2 cert14 3 cert14 4 cert14 5 cert14 6 cert14 7 cert14 8

<tm>