logo dpmlj

Překlad

16/41 TISKOVÁ ZPRÁVA

Na dopadení kapesních zlodějů v centu města Liberce spolupracovala Policie ČR společně se zástupci DPMLJ

Liberec, 9. 12. 2016

Spolupráce Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a policie přinesla očekávaný výsledek. Několik měsíců se sbíral usvědčující materiál, díky kterému se podařilo dopadnout tříčlennou skupinu kapesních zlodějů, která v období od března roku 2015 do října roku 2016 okrádala cestující městskou hromadnou dopravou v Liberci.
„Monitoroval se pohyb osob a cestujících v centru města, převážně pak na předem vytipovaných zastávkách MHD,“ řekla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.
Skupinka měla na svém kontě minimálně 19 krádeží, z toho 13 jich spáchali přímo v Liberci. Zbylé krádeže mají na svědomí v Pardubicích, v Hradci Králové a Ústí nad Labem. Napáchali při nich škody za bezmála 160 tisíc korun a v případě pokusů výběrů z bankomatů se jedná o částku přesahující 400 tisíc korun.
„Muži cizí státní příslušnosti ve věku 31, 35 a 40 let si počínali velmi zkušeně a obratně. Na objasnění případu se významně podíleli pardubičtí kriminalisté. Na případu pracovali kriminalisté po dobu pěti měsíců. Kapesní zloděje zadrželi kriminalisté ve chvíli, kdy byli na cestě z Liberce do Prahy. Ke všem případům se muži plně doznali,“ dodala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.
Ke krádežím si nevybírali pouze česká města. Jejich trestná činnost měla přesah i do sousedících zemí. Na krádeže se vydávali i do Polska a Německa.
Je to už poněkolikáté, kdy dopravní podnik spolupracuje s různými odděleními PČR v Liberci na odhalení trestné činnosti ve městě ve vší diskrétnosti našich zaměstnanců podílejících se úzce na různých úkolech například montáže a demontáže, technické zajištění záznamů a podobně. Naposledy jsme spolupracovali na odhalení dealerů drog.
„ Na takových to projektech budeme vždy se zájmem spolupracovat. Je v našem zájmu chránit nejen své zákazníky, ale všechny Liberečany a návštěvníky města,“ dodal Ing. Luboš Wejnar, ředitel dopravního podniku.

<tm>