logo dpmlj

Překlad

16/42 TISKOVÁ ZPRÁVA

Již počtvrté proběhne ZPÍVANÍ KOLED V TRAMVAJI s dopravním podnikem a s bývalými členy Severáčku. Ve středu 14. prosince cestující MHD rozezpívají Česko ve dvou tramvajových spojích již dopoledne a odpoledne a připojí se tak k celostátní akci ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY.

Liberec, 12. 12. 2016

Nečekané zpestření běžného cestování v adventním čase městskou hromadnou dopravou bude čekat na cestující tramvají EVO2. Na trasu mezi terminálem MHD ve Fügnerově ulici, Dolním Hanychovem a Lidovými sady vyrazí ve středu 14. prosince bývalí členové sboru Severáček, se kterými si za hudebního doprovodu mohou cestující zazpívat vánoční koledy.
Akce ZPÍVEJME KOLEDY V TRAMVAJI se bude v Liberci konat už počtvrté. S nápadem oslovila dopravní podnik paní Eva Jiřičková, která se podílí na přípravě akce, výběru koled a účasti svých bývalých kolegů ze sboru v tramvaji. Sólisty doprovází vždy kytary i harmoniky.

„Jako jedna ze zakládajících členek Severáčku jsem si říkala, že by bylo dobré něco podobného v Liberci udělat. Moc nás těší, že většina cestujících reaguje na naši přítomnost v tramvaji pozitivně,“ dodala Eva Jiřičková.
Stejně jako v minulých letech, ani letos se cestující se nemohou vymlouvat, že neznají texty koled. Dopravní podnik pro ně totiž připravil malé zpěvníčky. „Slova dojetí a poděkování velké většiny cestujících, již každoročně k této akci patří. Společné zpívání přímo v provozu městské dopravy od svého počátku nezaznamenalo zatím žádná negativa, i když jsme někdy pěkně namačkaní“ shrnula mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. Letos se svým Zpíváním koled v tramvaji přidáme celostátní akci ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY, kdy se v 18:00 hodin zpívá Česko na veřejných místech v mnoha městech republiky.
Vánoční tramvaj objede celý Liberec hned dvakrát. Z terminálu MHD vyrazí nejprve ve směru do Dolního Hanychova a zpět do Libových sadů s otočkou do centra. Ze zastávky Fügnerova vyjíždí na lince číslo 2 vůz EVO2 s koledami v 10:04hod. a 14:08hod. dle standardního jízdního řádu.

<tm>