logo dpmlj

Překlad

17/25 Tisková zpráva

OD ZÁŘÍ JSOU VŠECHNY SPOJE MHD V JABLONCI NAD NISOU BEZBARIÉROVÉ

V Liberci 1.9.2017

Veškeré spoje s možností bezbariérového přístupu neboli plná bezbariérovost městské hromadné dopravy je od září tohoto roku v Jablonci nad Nisou skutečností.

Jablonecká městská hromadná doprava se tak strukturou vozového parku zařadila ke špičce městských doprav v České republice. Cestujícím jsou k dispozici plně bezbariérové autobusy nebo vozidla, která disponují plošinou pro tělesně postižené spoluobčany u prostředních dveří.

„Dlouhodobým záměrem Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s., je neustále zkvalitňovat nabízené služby pro své cestující. Zajištění plné bezbariérovosti MHD v Jablonci bylo jedním z nastavených cílů kvality pro tento rok,“ podotýká ředitel DPMLJ Luboš Wejnar.

Postupná obnova vozového parku patří k prioritám smluvního dopravce v Jablonci nad Nisou. Za poslední dva roky bylo na provoz MHD zakoupeno sedm bezbariérových vozidel. Posledním přírůstkem je malokapacitní autobus IVECO Stratos, který je převážně nasazován na linku č. 126 Janov nad Nisou – Hrabětice.

startor

DPMLJ, a.s.