logo dpmlj

Překlad

13/14 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 3. května 2013

Dnes krátce před  6:00 hod. došlo na lince č. 34 v ulici Žitavská k technické závadě na kloubovém autobusu MHD.

V průběhu své pravidelné  jízdy se autobus typu KAROSA B961 stal hůře ovladatelným z důvodu technické závady ve vzduchové soustavě druhé nápravy vozidla. Řidič ihned po tomto zjištění činil veškerá možná opatření, aby zabránil vzniku dopravní nehody. Autobus byl uveden do klidu v zastávce Žitavská, zhruba po 300 m jízdy. Vozidlo bylo v tu chvíli plně obsazeno cestujícími – převážně zaměstnanci průmyslové zóny, kteří se z techniky jízdy domnívali, že  tento zaměstnanec DPMLJ  řídí pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR a  řidič byl okamžitě podroben dechové zkoušce na alkohol. Přítomnost alkoholu u řidiče byla vyloučena. Ke zranění cestujících ani k hmotné škodě nedošlo. Cestující byli během krátké doby odvezeni náhradními autobusy.

Na místo se bezprostředně po události dostavila výjezdní skupina techniků DPMLJ na zjištění příčiny selhání vzduchotechniky ve vozidle. Jednalo se o nahodilou závadu, které nelze předejít, ani ji odhalit při pravidelných kontrolách prováděných dle standardních bezpečnostně-technických postupů v dílnách DPMLJ.

Dopravní  podnik ve svém vozovém parku má pouze dva kloubové autobusy. Okamžitě po události byla z preventivních důvodů provedena technická prohlídka také druhého vozidla. Závada tohoto typu nebyla doposud  evidována. Vzhledem k situaci, která nastala byl řidič ve službě vystřídán (standardní postup). Zároveň byla zástupcem dopravního podniku obvolána personální oddělení některých firem na průmyslové zóně Jih s omluvou, že zřejmě dojde ke zpoždění příchodu jejich zaměstnanců.

Vedení společnosti DPMLJ, a.s. se velmi omlouvá svým cestujícím, za nepříjemný prožitek spojený s cestováním v MHD.

Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ, a.s.