logo dpmlj

Překlad

14/05 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 24. února 2014

První dárek pro ZOO Liberec k jejich 95. narozeninám vyjel dnes dopoledne z vozovny dopravního podniku

Zoologická zahrada Liberec si ve spolupráci s Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec nad Nisou dala první dárek k letošnímu půlkulatému, pětadevadesátiletému jubileu.

V pondělí 24. února se v 10.00 hod. otevřela jedna z hal tramvajové vozovny a vedení a zaměstnanci ZOO Liberec si za přítomnosti novinářů slavnostně vypravili na tramvajovou trať MHD v Liberci TRAMVAJ v nové grafice - barvách ZOO.

Tramvaj po pěti letech nahradí původní „firemní“ vůz T3. Původní tramvaj z roku 2009 jezdila oblečena do obrázků ze života tlupy paviánů pláštíkových, které ZOO Liberec chová jako jediná v republice. Nový vůz pak zdobí směsice tuctu zvířat v nejrůznějších pózách – jde o plameňáka růžového, nosála červeného, pižmoně grónského, levharta čínského, aru hyacintového, makaka lvího, krajtu zelenou, surikatu, orla východního, varana, rysa karpatského a suchozemskou želvu.. Podle ředitele ZOO Liberec MVDr. Davida Nejedla má přitom zastoupení savců, ptáků i plazů v grafickém polepu vozidla podtrhovat různorodost chovů zoo, takže pamatuje na šelmy, kopytníky i opy, dravce, papoušky a vodní ptáky, želvy, hady i ještěry. Portréty navíc doplňují dva texty: 2019 - 100 let ZOO Liberec a Nejlepší zoo ve městě. „Tramvaj má ještě jednu důležitou zajímavost - ať do ní cestující nastoupí na jakékoli tramvajové zastávce MHD v Liberci, vždy je dříve či později doveze přímo k bráně zoo,“ uvedl Nejedlo. Ředitel DPMLJ, a. s. Bc. Luboš Wejnar zase zdůraznil společnou spolupráci subjektů ze skupiny Statutárního města Liberec. „Jsem rád, že společnosti města Liberce spolupracují na různých projektech a podporují vzájemně své činnosti. Reklamní polepy na tramvajích MHD prezentují nabídky těchto společností a zvou obyvatele a návštěvníky města za zajímavostmi, kulturou i sportem,“ zdůraznil Wejnar.


<tm>