logo dpmlj

Překlad

14/09 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 28. března 2014
 
Na pravidelné autobusové lince Liberec – Praha a zpět se do flotily žlutých autobusů společnosti STUDENT AGENCY dnes zařadil modernější bezbariérový autobus provozovaný DPMLJ.

 

Spolupráce Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a společnosti STUDENT AGENCY  na provozování linky Liberec – Praha pokračuje a stále se zkvalitňuje. Dopravní podnik od 1. ledna 2013 zajištuje na společné lince provoz bezbariérových a posilových spojů a nově na cestu do Prahy vysílá modernější typ bezbariérového autobusu - BOVA Futura FHD 127.365.

Vozidlo nabízí větší komfort v interiéru, standardně má zabudovánu klimatizaci a WC.  Nezbytnou součástí bezbariérového spoje je elektrická plošina pro přepravu vozíčkářů určená pro zajištění přepravy jakéhokoliv typu vozíku.
„Naše vzájemná spolupráce je úspěšná a bude ve prospěch cestujících fungovat i nadále,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY a dodává: „za dobu trvání naší spolupráce využilo možnosti cestovat bezbariérovým autobusem na lince z Liberce do Prahy již téměř stovka vozíčkářů“.

Obsaditelnost autobusu je  49 cestujících + 1vozíčkář (nebo další dvojsedačka) + průvodce + řidič. Vozidlo nabízí navýšení o 6 míst pro cestující. Všechna sedadla jsou již vybavena bezpečnostními pásy. Co se týká technických změn, BOVA Futura FHD 127.365. plní emisní normu EURO 4 (původní EURO 2) a má již zabudované tažné zařízení.
Příloha tiskové zprávy: fotografie BOVA Futura FHD 127.365

'
DPMLJ, a. s.