logo dpmlj

Překlad

14/13 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec, 14. května 2014

„POEZIE V POHYBU“ aneb netradiční jízda tramvají, kterou nabídne páteční speciální spoj linky č. 3 Lidové sady – Horní Hanychov.

Na úspěšnou „literární tramvaj“, z projektu „TRAMVESTIE“ realizovaném v roce 2011, navazuje další spolupráce DPMLJ a TUL v novém projektu pod vedením akademika Pavla Novotného s názvem „POEZIE V POHYBU“.

Zatím co se „literární tramvaj“ pravidelně objevovala od roku 2011 na trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou a byla doslova oblepena texty cestujících zpracovaných básníkem Pavlem Novotným, nyní spoluprací TUL a DPMLJ vygraduje Česko-německý autorský workshop "Poezie in Bewegung/Poezie v pohybu".

Společné čtení poezie hned několika autorů včetně zahraničních proběhne za jízdy v tramvajovém voze v pátek 16.5.2014. Zvláštní tramvaj T3M č. 8106 vyjede v 11 hodin z Lidových sadů do Horního Hanychova a zpět a bude zastavovat ve všech zastávkách MHD na trati č. 3. Cestující tak mají možnost se během jízdy „nechat vykolejit z režimu všedního pátečního dne“ a zaposlouchat se…

Česko-německý literární festival je pořádaný Saskou akademií umění (SAK) a Katedrou německého jazyka TUL. Více na www.poesieinbewegung.com