logo dpmlj

Překlad

14/15 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec, 21. května 2014

Začala plánovaná rekonstrukce celého objektu terminálu MHD ve Fügnerově ulici, kdy „hlavním motem dne“ byla oprava dominantních hodin, které jsou součástí objektu. Historie jedněch z největších hodin v České republice začala v Liberci v roce 1996. Velká ručička má délku 2,20 metrů.

Za účasti výrobce a dodavatele hodin byly včera demontovány jejich některé mechanické části. Hodináři si odnesli unikátní ručičky měřící přes 2 metry, které budou opraveny a odborně vyváženy. Opravou projdou všechny konstrukční prvky na ciferníku i hodinový stroj. Bude provedena revize a oprava konstrukce, aby například nedocházelo k zatýkání vody do tohoto unikátního hodinového mechanismu.

Hodiny byly zastaveny začátkem letošního roku. Docházelo k nesrovnalostem v ukazovaném čase, což bylo matoucí pro veřejnost, ale také bezpečnostních důvodů, kdy bylo nutné z části demontovat silně poškozené neonové osvětlení.

Zahájení prací bylo naplánováno na termín uzavření tramvajové trati do Jablonce nad Nisou (roční rekonstrukce). Práce na plášti budovy jsou spojeny s nutnou stavbou lešení a tudíž omezení nejenom provozu MHD, ale i pohybu cestujících v prostoru terminálu. Velmi nutná byla při odkrývání hodinového stroje také přítomnost pěkného počasí.
Hodiny se již 18 let těší velké pozornosti cestujících, obyvatel a návštěvníků města Liberce, proto i jejich oprava je vítána a mnohými pozorně sledována.

Dokončení rekonstrukce hodin bude do 30. 6. 2014.

DPMLJ, a. s.