logo dpmlj

Překlad

14/28 TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec, dne 23. července 2014

Čtyři historické tramvajové vozy Boveraclubu svezly účastníky soutěže MISS a MISTER DEAF WORLD a EUROPE 2014

 DSC02622 EMR 1976 

Tramvajovou vozovnu dopravního podniku prozářila mezinárodní návštěva 80ti sluchově postižených dívek a chlapců, účastníků soutěže MISS a MISTER DEAF WORLD a EUROPE 2014, se svými tlumočníky do znakového jazyka.

Pro krásky a krasavce ze 47 zemí světa byla připravena zajímavá prezentace dopravního podniku a města Liberce, a to hned ze čtyř tramvajových vozidel Boveraclubu. Kolona historických vozidel provezla účastníky odpoledním městem do Lidových sadů a zpět do vozovny. Je to vůbec poprvé v historii, kdy vyjely v koloně najednou - historická Bovera číslo 78, tramvaj 6MT, T2 a T3M. Největší úspěch sklízela tramvaj T3M, která byla upravena jako „diskotramvaj“. I přes svůj handicap neslyšící mladí lidé protančili velkou část připravené projížďky, hudbu milují a vnímají její vibrace.

 EMR 1779 EMR 1859

„Dlouho jsme nevítali tak srdečnou a milou návštěvu“, komentoval událost ředitel společnosti Luboš Wejnar, který se s některými zaměstnanci a členy Boveraclubu stal průvodcem v přistavených vozech. Věnovat se této mezinárodní skupině nebylo nic jednoduchého, neboť povídání o historii a současnosti města a dopravy bylo překládáno do znakového jazyka a jeho mezinárodní varianty.

Neformálního a velmi srdečného uvítání se zúčastnil také náměstek Jiří Šolc, který vyzdvihl krásu města Liberce, jeho historie a krásu účastníků soutěže.

 EMR 1751 IMG 20140723 143734 ss 

S rukami nad hlavou, symbolizujícími potlesk, pozdrav, poděkování, návštěva odjela zpět do Prahy, kde bude pokračovat její pobyt v hostitelské zemi této soutěže, v České republice.

 EMR 1979 EMR 1673

DPMLJ, a. s.