logo dpmlj

Překlad

14/35 TISKOVÁ ZPRÁVA

Přes tři tisíce návštěvníků průběžně korzovalo v areálu tramvajové vozovny DPMLJ v Liberci v sobotu 20. září na Dni otevřených dveří.
Letos poprvé byla do programu dne zařazena tisková konference s cílem prezentovat novinářům nový způsob odbavení cestujících přímo ve vozidle MHD, a to bezkontaktní platební kartou.

Pouze jednou v roce se otevřou brány liberecké vozovny tramvají se zázemím DPMLJ široké veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout zákulisí libereckého tramvajového provozu, přičemž za nejzajímavější zpřístupněné místo je tzv. „hala těžké údržby“, kde je možné shlédnout demontované tramvaje a jejich podvozky.

Vystavena byla vozidla MHD, která jsou součástí vozového parku DPMLJ. Zejména ti mladší uvítali možnost vyzkoušet si stanoviště řidičů jednotlivých typů vozů.
Již podruhé pořadatelé akce zakomponovali do sobotního programu expozici s multifunkčním programem „Bezpečně s námi“, informující o bezpečnosti v silničním provozu v souvislosti s veřejnou dopravou.

K akci již tradičně patřila historická vozidla, která přijela do vozovny hromadně v dlouhé koloně z Lidových Sadů. Staré tramvaje a autobusy pak po celý zbytek dne vozily zájemce na zvláštních linkách, přičemž i přes svůj věk zvládly dohromady ujet přes 350 kilometrů svézt přes půldruhého tisíce cestujících. Vozy v péči spolku Boveraclub doplnily autobusy i s obsluhou z Technického muzea v Brně a tramvajového muzea v Chemnitz. Lákadlem byl pak i levostranný anglický autobus Leyland řízený osobně náměstkem ředitele ústeckého dopravního podniku. Dlouho do noci pak byla ještě na kolejích v provozu speciální Partytramvaj.

Den otevřených dveří v tramvajové vozovně byl také letos pořádán v návaznosti na Oslavy Ještědu. Kromě jedné historické linky do Horního Hanychova byla v provozu běžná tramvajová linka č. 3. posílená o soupravy.

10376906 898521740177960 1004203304402415238 n DSC06355 DSC06551 DSC06685   DSC06733
 DSC06718

DPMLJ, a. s.