logo dpmlj

Překlad

15/17 TISKOVÁ ZPRÁVA


Zřejmě poprvé navštívili tramvajovou vozovnu dopravního podniku v Liberci společně hned tři primátoři. Dosluhujícího a nového primátora Žitavy na své krátké návštěvě DPMLJ doprovázel primátor města Liberce.

Liberec, dne 9. července 2015

Dosluhující primátor Žitavy Arnd Voigt se po dvou sedmiletých funkčních obdobích loučil se zástupci liberecké radnice a na své návštěvě partnerského města Liberce představil nově zvoleného nástupce, kterým bude od srpna Thomas Zenker. Oba představitele partnerského města přivítal na liberecké radnici primátor Liberce Tibor Batthyány se svým náměstkem Tomášem Kyselou, ve vozovně DPMLJ je pak očekával ředitel Luboš Wejnar. Právě žitavský primátor Arnd Voigt byl ten, kdo se v roce 2004 zasadil o uzavření partnerství mezi saskou Žitavou a Libercem. Spolupráce obou měst je ovšem letitá, trvá už od roku 1973.
Tibor Batthyány pozval své německé protějšky během jejich jednodenního programu mimo jiné také do vozovny dopravního podniku, odkud se společně svezli historickou tramvají.
Příjemným překvapením pro německé hosty byl průvodčí historické tramvaje, pan Helge Mai z Drážďan, který návštěvě v průběhu jízdy podával informace v jejich rodném jazyce. Tématem byla historie a současnost spolupráce dopravního podniku a Boveraclubu.
„Pan Mai je velký fanda dopravy a pomáhá nám například při dni otevřených dveří, kterých se každoročně účastní také návštěvníci ze sousedního Saska. Nyní svou dovolenou v Liberci tráví aktivní prací na údržbě depozitu Boveraclubu“, s poděkováním vyzdvihl další zcela konkrétní německo-českou přátelskou spolupráci ředitel dopravního podniku Luboš Wejnar.
Historická tramvaj převezla primátorskou delegaci na další návštěvu jejich nabitého programu, do liberecké ZOO.

zitava primator 5 small zitava primator 6 small

-tm-