logo dpmlj

Překlad

FAQ

Nejčastější dotazy cestujících na výluku na TT Liberec – Jablonec nad Nisou:

 

Dotaz:

 

Kdy bude obnoven provoz na celé tramvajové trati z Liberce do Jablonce nad Nisou?

 

Odpověď DPMLJ, a. s.:

 

Dobrý den, tramvajový provoz z Liberce do Jablonce nad Nisou bude v celé délce obnoven dne 15.července 2015 (více informací v aktualitě).
Děkujeme.

 


 

Dotaz:

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat, mám elektronickou peněženku a jezdím mezi Jablonce a Libercem (X11 přestup bus a tramvaj), jak mám postupovat při přestupu, aby se mě jízdné neodečetlo dvakrát ? Děkuji.

Odpověď DPMLJ, a. s.:

Dobrý den, postupujte tak, jako při každém přestupu. I v případě přesedání ve Vratislavicích je potřeba se přihlásit s kartou k odbavovacímu zařízení. Zatímco při nákupu jízdenky s úhradou z elektronické peněženky na Opuscard musíte při nástupu do vozidla navolit druh jízdenky (relace, základní/zlevněná), při přestupu na obrazovce nic nevolíte a pouze přiložíte kartu s platnou jízdenkou. Zjednodušeně – přihlásit se při přestupu tam i zpět! Děkujeme.


Dotaz:

Dobrý den, v souvislosti s dokončením rekonstrukce tramvajové trati do Vratislavic, bych se chtěl zeptat, jestli a kdy budou nějak řešeny nedodělky?

Odpověď DPMLJ, a. s.:

Nejprve si dovolujeme zdůraznit, že rekonstrukce tramvajové trati ještě není ukončena, od 15. 4. 2015 je spuštěn pouze zkušební provoz tramvaje. Tato skutečnost se týká také tramvajových zastávek a jejich vybavení.
Dodavatel stavby si je vědom nedodělků a musí je odstranit do podání žádosti o kolaudační souhlas. Stavba musí být kompletně dokončena bez vad a nedodělků do 15. června 2015.

Děkujeme za dotaz a pochopení.


Dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Jezdím tramvají od Viaduktu na konečnou do Jablonce a mám jízdenku za 26,-Kč. Mohu tuto jízdenku použít pro tramvaje č. 2 a 3 a přestoupit na Rybníčku na č. X11. Na jízdence je napsáno – nepřestupná.

Odpověď DPMLJ, a. s.:

Zakoupená jízdenka v hodnotě 26,- Kč je relační jízdenkou a to znamená, že v MHD platí z konečné zastávky v Jablonci nad Nisou do zastávky Liberec – Viadukt.

Doprava je v daném úseku ovšem přerušena tramvajovou výlukou, a tak byla zákazníkům DPMLJ nabídnuta možnost přestoupit na zastávce Liberec – Rybníček (z náhradní autobusové dopravy X11) na tramvajové linky č. 2 a č. 3, které cestující dopraví do zastávky Viadukt a obráceně. Tato skutečnost je respektována revizory.

Pokud jste držiteli bezkontaktní čipové karty je nutné provádět u každého přestupu tzv. check- in (označení - přiložení karty k odbavovacímu zařízení).


Dotaz:

Dobrý den,

jsem cestující z Vratislavicích na lince X5 a mám tento dotaz. Zima je před námi a bojím se stejně jako ostatní cestující, že se zastaví práce a 14. dubna 2015 budeme jen smutně koukat na stejné staveniště. Co je to za firmu, která se takto staví k práci na trati? Je hrůza pozorovat každý den práci jejich zaměstnanců. Šílen přístup – žádní dělníci nebo jen minimum v kouřících hloučcích, většinou opuštěné stroje. Děkuji za odpověď.

Odpověď DPMLJ, a. s.:

Výběrové řízení na zhotovitele stavby vyhrála firma COLAS-CR SA-IDS TT (DPMLJ postupoval plně v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek). Vedení dopravního podniku se snaží nepřetržitě dodavatele stavby kontrolovat. Zároveň DPMLJ přiznává, že nemá mnoho možností, jak práci dodavatele stavby urychlit. Při nedodržení termínu hrozí zhotoviteli tratě pokuta. Vedení společnosti věří, že si zhotovitel uvědomuje, o jak vytíženou dopravní linku se jedná a termín ukončení stavby ve Vratislavicích nad Nisou firma COLAS-CR SA-IDS TT dodrží.


Dotaz:

Zdravím Vás,

mám dotaz. Kdy skončí objízdná trasa přes areál bývalého závodu Intex? Proč uzavíráte další a další úseky?

Odpověď DPMLJ, a. s.:

Od soboty 1.listopadu 2014 od 04:00 hod. bude zastávka náhradní dopravy linky č. X5 a X11 „Lékárna“ ve směru Liberec přemístěna na ulici Tanvaldská, proti autosalonu KIA. Končí tím objížďka přes dotazovaný areál.

Veškeré uzavírky jsou plně v kompetenci zhotovitele stavby nikoliv DPMLJ (investor stavby). Souběžně s rekonstrukcí trati probíhá ještě oprava silnice I/14, a tak komplikace při cestování pociťují všichni účastníci silničního provozu, kteří lokalitou projíždějí.