logo dpmlj

Překlad

Kamerové systémy

Informace o kamerovém systému dle zákona č. 110/2019 Sb..

Správce osobních údajů: Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s., Mrštíkova 850/3, 460 07 Liberec III, IČ: 47311975., DIČ: CZ47311975.
Účel zpracování osobních údajů: Slouží primárně k naplnění prevenční povinnosti dopravce zabezpečit při provozování městské hromadné dopravy maximální bezpečnost tj. ochranu a majetku cestujících;  sekundárně k naplnění povinnosti dopravce k ochraně svých majetkových práv před poškozením či jinou újmou.
Rozsah zpracování a kategorií osobních údajů: obrazový záznam kamerového systému, zaznamenávající fyzickou podobu (obličej a postava) cestujících.
Místa zpracování osobních údajů: Autobusy DPMLJ, a. s.
Příjemce osobních údajů: Policie ČR při důvodném podezření na spáchání trestního činu nebo přestupku, příp. na vyžádání orgánů činných v trestním řízení.
Doba uchování záznamů, včetně způsobu vymazání údajů po uplynutí doby uchování: Doba uchování záznamu - 48 hodin od pořízení; záznam se automaticky přemazává.

Počet kamer ve vozidlech MHD (dle typů vozidel):
typ TEDOM: 1ks
typ IVECO CITELIS: v každém autobuse 2ks
typ IVECO URBANWAY: v každém autobuse 2ks
typ SOLARIS URBINO 18: v každém autobuse 9ks 

Kontaktní údaje pro přijímání žádosti o poskytnutí informací o zpracovávaných osobních údajích v kamerových systémech: Cestující se mohou obracet se žádostmi o poskytnutí informace o zpracování svých osobních údajů kamerovými systémy ve vozech DPMLJ na tiskovou mluvčí DPMLJ, a. s. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). V žádosti je nutno vždy uvést číslo linky (např. 25), identifikační údaje vozidla (třímístné číslo uvedené na boku autobusu), datum a čas jízdy.

Upozornění:
V souladu s ust. § 12 zákona o ochraně osobních údajů žadatelům nebudou poskytovány informace o jiných osobách (cestujících) a za poskytnutí informace bude DPMLJ, a. s. požadovat náhradu dle skutečně vzniklých nákladů.

Kontaktní údaje pro podání žádosti:
Tisková mluvčí
Mrštíkova 850/3, Liberec 3, 460 07 (vozovna tramvají)
telefon: 485 344 128
Provozní doba: pondělí – pátek 06:00 – 14:00 hod.