logo dpmlj

Překlad

18/14 Tisková zpráva

Historický autobus z Chemnitz dorazil na den Evropského dědictví do Liberce.  Ukazál se v garážích dopravního podniku. Jeho řidič a zároveň ředitel DP upozorníl, že i v Chemnitz také chybí řidiči.

Liberec 8. 9. 2018 

Na den Evropského dědictví přijel do Liberce historický autobus Ikarus 55 z roku 1969 až z německého Chemnitz. Autobus v Liberci vozil při okružních jízdách návštěvníky zpřístupněné expozice veřejné dopravy v Technickém muzeu Liberec. 

Autobusový veterán dorazil z tramvajového muzea v Chemnitz a za volantem seděl jeho vlastník, dopravní ředitel tamního dopravního podniku CVAG pan Heiko Wolf. 

Dopravní ředitel pan Heiko Wolf jako velký autobusový fanda projevil zájem podívat se také do autobusových garáží DPMLJ v Liberci, ve Vilové ulici. Zde se potkal se svým libereckým protějškem, dopravním ředitelem Oskarem Zappem a nejvíce ho v garážích zajímala dnes již historická Karosa.

Chemnitz má 250 tis. obyvatel a místní dopravní podnik provozuje 5 tramvajových linek a 34 autobusových linek. K tomu používá 44 tramvají (z toho 24 kloubových) a 81 autobusů. 

Personální problémy týkající se nedostatku řidičů se chemnitzkému dopravnímu podniku, stejně jako mnoha dopravcům v Čechách, nevyhýbají. Dopravci se 600 zaměstnanci chybí do plného stavu 40 řidičů. Při náboru zajíždějí získávat řidiče do svých řad dokonce do nedalekého Chomutova.

obr 1 obr 2

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.