logo dpmlj

Překlad

13/32 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 23. září 2013
 
Deštěm začal a ještě dnes se v dešti uklízí v areálu vozovny DPMLJ po Dni otevřených dveří, který se uskutečnil v sobotu 21. září. Návštěvnost v letošním roce předčila očekávání pořadatelů. Akci zaměřenou na prezentaci městské hromadné dopravy navštívilo okolo 3 000 návštěvníků!

 

 

„Počasí nám nevadí“, komentovala skupina návštěvníků z České Lípy své postávání v dešti již 20 minut před začátkem akce u brány tramvajové vozovny dopravního podniku. Určitě jiný názor mělo v tu chvíli 40 promáčených lidí instalující veškeré expozice, atrakce a zázemí tradičního Dne otevřených dveří v areálu dopravního podniku v Liberci. Již první hodina po zahájení akce ale ukázala, že „doprava“ se těší stále velkému zájmu jak odborné veřejnosti, tak dopravních nadšenců.
Tramvajová vozovna s tzv. „těžkou údržbou“ je zaslouženě považována za nejzajímavější expozici. „Zde je vidět naprosto specifická práce, kterou tramvaje a tramvajové podvozky potřebují pro svoji údržbu. „Některé podvozky jsou starší než jejich opraváři a to jen dokazuje jejich technickou dokonalost“, komentují prohlídku provozně – technický ředitel Ludvík Lavička a Ing. Josef Kolář, kteří trpělivě odpovídali celý den návštěvníkům na otázky.

Vystavená vozidla, která jsou součástí vozového parku DPMLJ doplnila letos poprvé expozice BESIP informující o bezpečnosti v silničním provozu v souvislosti s MHD.

Jízdy historickými autobusy zapůjčenými z Technického muzea v Brně a tramvajemi, o které se stará liberecký Boveraclub, patřily mezi tradiční lákadla hlavně pro celé rodiny. Odpoledne zaplnila volná místa mezi návštěvníky vozidla členů a přátel vratislavického Automuzea.

Mezi vystavovateli byli takoví dopravní nadšenci jako například manželé Sibleys z Bruselu, kteří přivezli modely tramvají a do detailu vypracované kolejiště právě s libereckými historickými vozy (viz.foto).


Brány vozovny se uzavřely po 17 hodině. Přes 3 000 spokojených návštěvníků může již dnes pozvat management DPMLJ i příští rok, kdy se vozovna opět otevře pro veřejnost.

Akci také navštívil hejtman Libereckého kraje Martin Půta (viz. foto).

DPMLJ, a. s.