logo dpmlj

Překlad

15/24 TISKOVÁ ZPRÁVA

Divadelní tramvaji v centru města Liberce dnes zahajuje sezónu Divadla F. X. Šaldy

Liberec 1. 9. 2015

Divadlo se v letošním roce rozhodlo zviditelnit zahájení sezóny i v ulicích Liberce. První letošní školní den je možné se svézt divadelní tramvají, jejíž posádku tvoří hudebníci, tanečníci a herci DFXŠ Liberec.
Jarmila Levko, ředitelka divadla k tomu říka: „Přála bych si, aby všichni liberečané vnímali, že začíná nová divadelní sezóna. Proto vyrážíme s herci, tanečníky i muzikanty do ulic…. Nejen pěšky, ale i „naší“ divadelní tramvají“.
Od 9.00 do 11.00 tramvaj jede mezi stanicemi Horní Hanychov – Lidové sady. Během cesty a na zastávkách budou herci a tanečníci za doprovodu živé hudby rozdávat propagační materiály a dětem divadelní pexeso. Od 11.00 do 13.00 hodin bude tramvaj stát poblíž terminálu Fügnerova. Členové orchestru DFXŠ (konkrétně umělci, sdružení v CLASIC BRASS BAND, který mohou diváci znát z cyklu komorních koncertů ve foyer Šaldova divadla) zde živě zahrají, baletní soubor chystá flash-mob a děti se budou moci vyfotit s oblíbenou postavou ze světa pohádek.
„Dopravní podnik již poněkolikáté spolupracuje na projektech, které vzájemně podporují činnosti městských společností. Považujeme za symbolické, že umělci z DFXŠ chtějí rozjet divadelní sezonu právě po libereckých kolejích. Vystoupení umělců v tramvaji vlastně láká do vozidla městské dopravy, jak potenciální návštěvníky divadla, tak naše nové cestující“, řekl Luboš Wejnar, ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s.

<tm>