logo dpmlj

Překlad

13/12 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 22. března 2013 

DPMLJ se snaží nastavené standardy kvality neustále zvyšovat a tím rozšiřovat své služby. Vedle hlavního úkolu, zajišťovat kvalitní, bezpečné a spolehlivé cestování MHD, dopravní podnik hledá neustále možnosti, jak zatraktivnit nabídku standardních služeb. Nově zavádí pro své zákazníky umístění trendových QR kódů na všechny zastávkové jízdní řády v síti MHD v Liberci a na jízdní řády umístěné na webových stránkách DPMLJ www.dpmlj.cz.

QR kódy budou spuštěny s účinností od 1. dubna 2013 a cestujícím umožní získat informace o jízdním řádu MHD nebo si zakoupit SMS jízdenku.

1) QR kód – jízdní řád:  Cestující pomocí čtečky QR kódu na svém chytrém telefonu sejme kód, který je umístění na jízdním řádu. Po sejmutí a vyhodnocení je mu do telefonu stažen jízdní řád celé linky ve formátu pdf.

2)QR kód – SMS jízdenka:Cestující pomocí čtečky QR kódu na svém chytrém telefonu sejme kód, který je umístěn na jízdním řádu v prostoru zastávky MHD. Po sejmutí a vyhodnocení jeho telefon odešle příslušné údaje SMS jízdenky na telefonní číslo a cestující obdrží SMS jízdenku.

V Jablonci nad Nisou budou QR kódy na jízdních řádech zavedeny až od 1.9.2013 spolu s plánovaným přečíslováním linek MHD na číselnou řadu 100+ (dle integrovaného dopravního systému IDOL). Zároveň k tomuto datu budou ukončeny v centru města plánované objízdné trasy linek MHD související s dokončením stavby „Bulváru“ 5. května.

Martina Poršová, tisková mluvčí společnosti