logo dpmlj

Překlad

13/25 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 30. července 2013

Včerejší extrémně silný déšť zcela paralizoval tramvajovou dopravu. Dešťová voda zatopila koleje v centru Liberce a bahno a kamení okamžitě zaplavilo tramvajovou trať do Jablonce nad Nisou.

Včerejší bouřky doprovázené obrovským spadem dešťové vody zcela zneprůjezdnily některé úseky městské hromadné dopravy v Liberci a Jablonci nad Nisou. Celkem 4 linky autobusové dopravy MHD v Liberci přibližně od 21:30 do 23:00 hodin musely být přesunuty na objízdné trasy, jednalo se o linky projíždějící centrem města č. 13, 24, 12, 15.
Tramvajová doprava ovšem dopadla mnohem hůře.
Nánosy bahna a kamení, které přívalová dešťová voda přehnala přes tramvajovou trať do Jablonce nad Nisou, trať zcela znečistily a znemožnily její zprovoznění. Linka č 5 a č. 11 byla nahrazena autobusovou dopravou až do ukončení nočního provozu. Vysoká voda s naplaveninami ve stejnou chvíli také zalila koleje v centru Liberce a dispečeři byli nuceni nasadit náhradní dopravu za provoz tramvajové linky č. 3 na trase Lidové sady – Horní Hanychov. Tramvajová doprava na této lince byla odkloněna do 00:10 hod.
Vedení DPMLJ, a.s se omlouvá cestujícím za nepředvídatelné nepříjemnosti při cestování MHD.