logo dpmlj

Překlad

13/34 - TISKOVÁ ZPRÁVA

S účinností od soboty 12.října 2013, 04:00 hodin do neděle 20.října 2013, 03:30 hodin dojde u výše popsaných linek MHD k dopravnímu omezení z důvodu částečné uzavírky křižovatky Viadukt (výměna kolejí u Viaduktu).

Liberec 9.10.2013

Dopravní omezení proběhnou:      na tramvajových linkách č.2, 3, 5, 11

na autobusových linkách č.16, 22, 27, 30, 34, 36 a 37

Z tohoto důvodu bude zavedeno následující dopravní opatření:

Tramvajové linky č.2 a 3:

výluka v úseku  Rybníček – Dolní Hanychov a Horní Hanychov.

V daném úseku bude tramvajová doprava nahrazena autobusy, dle  platných  jízdních  řádů. Přestupní zastávka mezi náhradní dopravou do (Dolního Hanychova)  Horního Hanychova   (X2,X3) a tramvajovou dopravou do Lidových sadů ( 2,3 ) bude zastávka Rybníček v ulici Tatranská  za finančním úřadem. Zastávka Rybníček na ulici 1. máje zůstává v platnosti.

Další omezení provozu na lince č. 3 v době výluky v pracovní dny:

- spoj s odjezdem z Rybníčku do Lidových sadů v 18:40 a 18:51 hod. – nejede

- spoj s odjezdem z Lidových sadů na Rybníček v 18:58 a 19:10 hod. – nejede

- spoj s odjezdem z Rybníčku do Horního Hanychova v 19:43 hod. – nejede

Tramvajové linky č.5 a 11:

Meziměstská tramvajová linka č. 5 a 11 bude z technických důvodů ukončena v zastávce Rybníček, Tatranská ulice za finančním úřadem. Zastávka bude zároveň sloužit jako nástupní pro směr Vratislavice n/N a Jablonec n/N. Zastávka Rybníček na ulici 1. máje ve směru do centra zůstává v platnosti. Traťový úsek Rybníček – Viadukt bude zrušen bez náhrady.

Autobusové linky č. 16 a 22:

Ve směru z centra pojede odklonem ulicí Jánská, Rybníček a 1.máje do náhradní zastávky Nádraží (u Skloexportu) a pokračuje ul.Nákladní, Košická, R35 do zastávky Viadukt a dále po své trase. V opačném směru pojede ze zastávky Viadukt odklonem do náhradní zastávky Nádraží v ulici 1.máje. Zastávka Babylon bude dočasně zrušena, náhradní zastávka Rybníček.

Autobusové linky č. 27 a 30:

Ve směru z centra pojede odklonem ulicí Jánská, Rybníček a 1.máje do náhradní zastávky Nádraží (u Skloexportu) a pokračuje ul.Nákladní, Košická, R35 do zastávky Žitavská a dále po své trase.V opačném směru pojede ze zastávky Žitavská odklonem do náhradní zastávky Nádraží v ulici 1.máje. Zastávka Babylon bude dočasně zrušena, náhradní zastávka Rybníček.

Autobusová linka č. 34:

Ve směru Průmyslová zóna Jih pojede ze zastávky Žitavská odklonem ulicí Jungmannova, Metelkova, Františkovská, Na Rybníčku a 1.máje do náhradní zastávky Nádraží (u Skloexportu) a dále po své trase. V opačném směru po stejné objízdné trase.

Autobusová linka č. 36:

Ve směru Zimní stadion pojede z náhradní zastávky Jungmannova (před kruhovou křižovatkou) ulicí Metelkova, Františkovská, Na Rybníčku a 1.máje do náhradní zastávky Nádraží (u Skloexportu) a dále pokračuje po své trase až do zastávky Viadukt a po objízdné trase přes ulici 1.máje a Metelkova do zastávky Jungmannova ve směru centrum.

Autobusová linka č. 37:

Ve směru Fügnerova pojede ze zastávky Viadukt odklonem po R35 do náhradní zastávky Nádraží v ulici 1. máje a dále přes zastávku Rybníček do Fügnerovy ulice a dále po své trase. Zastávka Babylon bude dočasně zrušena, náhradní zastávka Rybníček.


PO DOBU UZAVÍRKY ULICE ŽITAVSKÁ BUDOU NA LINKÁCH č. 16, 22, 27 a 30 PLATIT NOVÉ (VÝLUKOVÉ) JÍZDNÍ ŘÁDY.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. se omlouvá cestujícím za způsobené komplikace a děkuje za pochopení.