logo dpmlj

Překlad

13/39 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 27. listopadu 2013

Dnes ve 14:00 hodin v DPMLJ skončil termín pro předložení nabídek od dodavatelských subjektů, které mají zájem realizovat pokračující rekonstrukci tramvajové trati Liberec – Jablonec nad Nisou.

Do výběrového řízení na zhotovitele stavby  „Rekonstrukce TT Liberec – Jablonec nad Nisou – 2 stavby“, která je rozložena na dvě samostatné zakázky, předložilo své nabídky široké spektrum zájemců z řad tuzemských a zahraničních firem.
Pokračující modernizace se bude týkat zhruba čtyřkilometrového úseku tramvajové trati. Jedná se modernizaci trati z Nové Rudy po konečnou ve Vratislavicích nad Nisou (délka úseku 3 km), kde má o zakázku zájem 9 zhotovitelů a modernizaci dalšího úseku, a to od zastávky Měnírna po výhybnu Brandl v Jablonci nad Nisou (délka úseku 1 km), kam se přihlásilo 10 zájemců .
Práce měly původně začít už letos v létě. Dopravní podnik ale musel kvůli chybám zrušit první veřejnou soutěž na dodavatele stavby a vypsat ji znovu. „S posunutím termínu zahájení stavby se termín dokončení nemění, hotovo by mělo být v březnu 2015,“ konstatoval ředitel libereckého dopravního podniku Luboš Wejnar.
Modernizace tramvajové trati vedoucí z Liberce do Jablonce nad Nisou začala v roce 2008 přestavbou terminálu městské dopravy v centru města Liberce. Do rekonstrukce trati bylo již investováno s přispěním EU více než 400 milionů korun

<TM>