logo dpmlj

Překlad

14/04 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec 18. února 2014

Od 1. března 2014 dochází k rozšíření služby pro cestující MHD. Na tramvajové lince č. 11 Liberec - Jablonec nad Nisou jsou zavedeny nově SMS jízdenky pro jednotlivou jízdu.

Využívání SMS jízdenek má stále rostoucí trend a v současné době DPMLJ eviduje přes 230 tisíc SMS jízdenek zakoupených ročně. Dopravní podnik spustil SMS jízdné před 5 lety, v 9. listopadu 2009, v tarifní zóně MHD LIBEREC.

Nyní při koupi jízdenky stačí poslat SMS s příslušným textem. Nastoupit do vozidla DPMLJ, a.s. lze teprve po obdržení SMS s tzv. HASH kódem na mobilní telefon. Tato SMS jízdenka platí pouze v tarifní zóně LIBEREC a jen na linkách MHD LIBEREC a platí 60 min. od obdržení zpětné SMS. Rozšířením sortimentu o tento druh jízdenky na tramvajové lince č. 11 Liberec – Jablonec nad Nisou se také předejde vyskytujícím se sporům s cestujícími, kteří ať již nechtěně nebo úmyslně přejíždí přes hranici zóny.

„Setkávali jsme se velmi často s požadavkem našich zákazníků na používání SMS jízdného v celé délce linky č. 11 do Jablonce nad Nisou, kde část linky je již mimo tarifní zónu Liberec. Věříme, že rozšíření možnosti nákupu o nový typ jízdního dokladu cestující potěší“, vysvětlil důvod rozšíření způsobu nákupu jízdného ředitel DPMLJ, a.s. Bc. Luboš Wejnar.

Cena jízdenky je vyčíslena na 31,- Kč (cena je o 5,- Kč vyšší než papírové relační jízdenky pro stejnou cestu, cenový rozdíl je stejný jako rozdíl dosavadních SMS a papírových jízdenek pro tarifní zónu Liberec) a platnost je stanovena na 60 min.

<tm>