logo dpmlj

Překlad

14/11 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec, 8. dubna 2014

Unikátní projekt ve vozidlech MHD byl spuštěn také v Liberci. Cestující si během jízdy trénují mozek.

Liberec, Hradec Králové a Pardubice jsou první tři města v České republice, kde se nejdříve zkouší ve vozidlech MHD unikátní projekt. V autobusech i tramvajích MHD si nyní mohou cestující zkrátit své cestování tréninkem mozku. Na obrazovkách ve vozidlech se jim promítají cvičení, která rozvíjí jejich mozkovou činnost.

„V dopravním podniku je tato originální cesta trénování mozku zatím možná v 21 autobusech a 6 tramvajích a obdržené ohlasy od cestujících jsou velmi pozitivní. Jsme potěšeni, že se projektu účastníme mezi prvními“, doplnil informaci o projektu Luboš Wejnar, ředitel DPMLJ.
„Předpokládá se, že po vyzkoušení projektu v Liberci, Hradci Králové a Pardubicích se rozšíří tyto mozkové hádanky na monitory také do dalších měst“, zdůraznil Richard Prajsler ze společnosti BUS TV.
Na obrazovce se budou prezentovat mozkové hádanky. První byla instalována do vozidel v Liberci na začátku měsíce dubna a jejím cílem je číst nápisy a ne barvu, kterou jsou napsané. „Jedná se o konflikt v našem mozku, kde pravá hemisféra se snaží přečíst barvu a levá slovo. Divili byste se, jak je toto cvičení těžké,“ popisuje první hádanky Markéta Fixová, mentální koučka.

Ve speciálním partnerském projektu trénink mozku pro cestující MHD jde o unikátní spolupráci dopravních podniků, společnosti Bus TV, která provozuje obrazovky, a hradecké neurolaboratoře Commservis.com.
Na každé dva týdny je pro cestující nachystaná nová hádanka, v Liberci se bude ta první měnit okolo 15. 4. 2014.
Pokud se projekt osvědčí, chtějí ho organizátoři rozšířit i na další města v celé České republice. Trénink mozku dnes patří například mezi manažery a sportovci k velmi vyhledávané činnosti. Ročně projde neurolaboratořemi v České republice a na Slovensku několik tisíc lidí.

Bc. Martina Poršová
tisková mluvčí DPMLJ, a. s.
tel +420 485 344 128
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.