logo dpmlj

Překlad

17/27 Tisková zpráva

Znakový jazyk přímo v tramvaji se mohou zítra naučit cestující městské dopravy MHD v Liberci 

Liberec, dne 27. 9. 2017

Lektoři znakového jazyka budou k dispozici cestujícím MHD ve středu 27. září 2017 v tramvaji EVO2. Její zadní část se změní v průběhu jízdy v netradiční učebnu českého znakového jazyka.

Akce s názvem Tichá tramvaj je osvětová akce pro veřejnost ve spolupráci DPMLJ a liberecké pobočky Tichého světa v rámci celorepublikového festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

Cílem společné akce je upoutat pozornost veřejnosti ke světu osob se sluchovým postižením, přiblížit a propojit svět slyšících se světem neslyšících. Heslo letošního ročníku zní, Není ticho jako ticho.

Středeční odpoledne v tramvaji EVO2 nabídne zájemcům, nejen z řad cestujících, možnost seznámit se se základy českého znakového jazyka. Akce proběhne na trase linek č. 2 a č. 3, ze zastávky Fügnerova do Horního Hanychova a potrvá od 14:00 do 18:00 hodin.

Bude se jednat o takový minikurz znakového jazyka pro snadnější komunikaci s neslyšícími cestujícími. Odměnou za snahu slyšících cestujících, naučit se aspoň slovíčko znakovým jazykem, budou výborné sušenky z Tiché cukrárny v Praze od neslyšících pekařů“, doplňuje k akci Mgr. Petra Bobková, manažerka pobočky Tichého světa pro Liberecký kraj. „ Akce bude probíhat na běžné lince, kdy vůz EVO2 pojede v souladu s jízdním řádem. Nechceme naše zákazníky v tramvaji obtěžovat. Tato nevtíravá komunikace by měla upozornit na to, že mnohdy stačí opravdu jen velmi málo, jen cesta z jedné zastávky na druhou, abychom k sobě měli blíže“, doplňuje Martina Poršová, tisková mluvčí dopravního podniku.

Dopravní podnik se vždy bude snažit nacházet možnost, jak se do podobných projektů zapojit a pomoci dobré věci. Věřím, že Tichá tramvaj stejně tak jako například Osvětová AIDS tramvaj, bude mít v Liberci svoji tradici,“ komentoval cíle podobných akcí ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, Ing. Luboš Wejnar.

Jízdní řád TICHÉ TRAMVAJE:

Ze zastávky Fügnerova: 13:59 (linka č. 3), 14:55 (linka č. 2), 15:35 (linka č. 3), 16:31 (linka č. 2), 17:13 (linka č. 3)

Ze zastávky Dolní Hanychov: 15:15 (linka č. 2), 16:50 (linka č. 2)

Ze zastávky Horní Hanychov: 14:30 (linka č. 3), 16:05 (linka č. 3), 17:51 (linka č. 3)

<tm>