logo dpmlj

Překlad

Tiskové zprávy 2018

18/15 Tisková zpráva - slavnosti Ještědu

Dopravní podnik posílí v sobotu 15. září tramvajovou dopravu na Ještěd

Liberec 14. 9. 2018 

Dominanta města Liberce, vysílač a horský hotel Ještěd, oslaví v sobotu 45. let od svého otevření. Tradiční událostí připomínající otevření Ještědu se již několik let stávají „Oslavy Ještědu“. Každoročně Oslavy přivedou do této unikátní stavby stovky návštěvníků, které čeká zajímavý program.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. v rámci této akce posiluje v sobotu 15. 9. 2018 dopravu z Lidových sadů až do Horního Hanychova. Běžně vypravované víkendové sólovozy budou na lince č. 3 do Horního Hanychova nahrazeny tramvajovými soupravami. 

Dopravu pod Ještěd doplní tradičně historické tramvaje T2R č. 17 z roku 1962 a T3M č. 8106, které budou jezdit v půlhodinovém intervalu podle zvláštního jízdního řádu z terminálu MHD - Fügnerova.  

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

18/14 Tisková zpráva

Historický autobus z Chemnitz dorazil na den Evropského dědictví do Liberce.  Ukazál se v garážích dopravního podniku. Jeho řidič a zároveň ředitel DP upozorníl, že i v Chemnitz také chybí řidiči.

Liberec 8. 9. 2018 

Na den Evropského dědictví přijel do Liberce historický autobus Ikarus 55 z roku 1969 až z německého Chemnitz. Autobus v Liberci vozil při okružních jízdách návštěvníky zpřístupněné expozice veřejné dopravy v Technickém muzeu Liberec. 

Autobusový veterán dorazil z tramvajového muzea v Chemnitz a za volantem seděl jeho vlastník, dopravní ředitel tamního dopravního podniku CVAG pan Heiko Wolf. 

Dopravní ředitel pan Heiko Wolf jako velký autobusový fanda projevil zájem podívat se také do autobusových garáží DPMLJ v Liberci, ve Vilové ulici. Zde se potkal se svým libereckým protějškem, dopravním ředitelem Oskarem Zappem a nejvíce ho v garážích zajímala dnes již historická Karosa.

Chemnitz má 250 tis. obyvatel a místní dopravní podnik provozuje 5 tramvajových linek a 34 autobusových linek. K tomu používá 44 tramvají (z toho 24 kloubových) a 81 autobusů. 

Personální problémy týkající se nedostatku řidičů se chemnitzkému dopravnímu podniku, stejně jako mnoha dopravcům v Čechách, nevyhýbají. Dopravci se 600 zaměstnanci chybí do plného stavu 40 řidičů. Při náboru zajíždějí získávat řidiče do svých řad dokonce do nedalekého Chomutova.

obr 1 obr 2

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

18/12 Tisková zpráva - jízdné od 1.9.2018

Změny v cenách jízdného od 1. 9. 2018 pro zákazníky MHD

Liberec 24. 8. 2018

Od 1. září 2018 dojde již k ohlášenému k zavedení celostátních slev na jízdném v příměstské dopravě pro děti, studenty a seniory. Jedná se o slevu ve výši 75% z ceny původního jízdného, která se promítne také do městské dopravy v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Zákazníky MHD v Liberci od 1. 9. 2018 navíc čeká výrazné snížení ceny u ročního předplatného, které klesne z 5 520 korun na 3 650 korun

 „Nová cena ročního předplatného kuponu Liberečany určitě potěší. I když radní tento tarif schválili, nesmí přestat počítat a neměli by podléhat předvolebnímu populismu.  Dobře si uvědomuji, že žádná sleva není zadarmo. Náš původní návrh znamenal menší slevu, tedy cenu 4 200 korun za celoroční kupon. Pilotní provoz pak v září ověří, zda je snížení pro dopravní podnik ufinancovatelné. A pokud se osvědčí, a stát bude finanční kompenzaci dorovnávat, pak jsme mohli zlevnit i dále,“ komentuje primátor Liberce Tibor Batthyány.

Tarif platný od 1. 9. 2018 snižuje ceny jízdného pro děti 6-18, studenty 18-26 a osoby nad 65 let na 25% z plné ceny. Tato úprava se promítne do nutné administrativy při nákupu předplatného, která se tentokrát zjednoduší. Odpadne dokládání formuláře o studiu, který většina studentů získávala až na začátku školního roku. Nově osoby ve věku 15-18 let nepotřebují předkládat potvrzení o studiu, ale pouze dokládají svůj věk dokladem totožnosti (OP, ŘP, cestovní pas). Osoby 18-26 dokládají nárok na slevu pouze potvrzeným oranžovým studentským průkazem nebo platnou ISIC kartou. Děti do 15 let svůj věk nijak neprokazují.

Úplné znění Tarifu je k dispozici na Zákaznickém centru DPMLJ ve Fügnerově ulici nebo na webových stránkách společnosti (www.dpmlj.cz) případně na www.iidol.cz.  

Zahájení prodeje dle nového Tarifu začíná 1. 9. 2018.

Doplňující informace o prodejních místech

Předplatné pro Liberec:

Zákaznické centrum DPMLJ, a.s. Teminál MHD Fügnerova ul. v Liberci (otevřeno i o víkendu 1. 9. a 2. 9. 2018),  

Zákaznické centrum IDOL v Evropském domě v Liberci (otevřeno 1. 9. 2018 8:00 – 15:00, 2. 9. 2018 zavřeno),

Předplatné pro MHD Jablonec nad Nisou:

Autobusové nádraží v Luční ul. v Jablonci n. Nisou (otevřeno 1. 9. a 2. 9. 2018 podle standardní prodejní doby).

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

18/13 Tisková zpráva - zkušební jízdy uchazečů o zaměstnání

Dopravní podnik rozjede další zkušební jízdy pro zájemce o profesi řidiče – řidičky. Tentokrát se instruktáž bude týkat také řízení tramvaje.

Liberec 27. 8. 2018

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou stále hledá nové řidičky a řidiče do vozidel městské dopravy v Liberci. Inspirován zkušenosti z jiných dopravních podniků v České republice, nabízí zájemcům možnost přijít si budoucí profesi vyzkoušet přímo do vozidla pod dozorem lektora. 

První zkušební jízdy již proběhly ve dvou horkých srpnových dnech, kdy se za volantem autobusu vystřídalo 44 zájemců. Mnoho dalších neodradila ani teplota v kabině řidiče nad 40 stupňů celsia a se zájmem čekají na další vypsaný termín. 

Tentokrát vedení společnosti nabídne možnosti zkušební jízdy hned ve čtyřech dnech - 2 dny budou určeny pro na jízdy autobusem a další 2 dny na instruktáž a ukázku jízdy lektora tramvají. 

Ukázku, jak ovládat řadič tramvajového vozu nebo volant autobusu si ovšem zájemci musí předem objednat. Evidenci zájemců zaznamenává přímo vedoucí autoškoly, která v případě zájmu ihned odpovídá na dotazy. Zkušenosti z minulého kurzu ukazují, že nejvíce otázek směřuje na podmínky pro získání požadovaných řidičských oprávnění, jejich financování a věk uchazečů (kontaktní telefon číslo 739 682 147).

Nové termíny zkušebních jízd:

JÍZDY AUTOBUSŮ- středa  12. 9. 2018 a 19. 9. 2018 od 13 -17:00 hod.- horní parkoviště u HOMECREDIT ARENY - požadován věk nad 24 let, řidičské oprávnění skupiny B
JÍZDY TRAMVAJÍ - sobota 15. 9. 2018 a 22. 9. 2018 od 9 – 12:00 hodin- tramvajová točna v Dolním Hanychově

2018 09 plakat NABOR

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

18/11 Tisková zpráva - Hodnocení akce Čekni status

Dopravní podnik podpořil anonymní testování „Čekni status“

Liberec 30. 7. 2018

V pátek odpoledne byla na terminálu MHD přistavena sanitka České společnosti AIDS pomoci s cílem vytvořit zázemí pro anonymní testování na HIV a syfilis v Liberci. 

Akce probíhala odpoledne, a hned pár minut po začátku se objevili první zájemci. Možná právě stoupající křivka statistiky se záchyty nakažených osob na Liberecku v posledních měsících, byla důvodem testování pro několik desítek zájemců ve všech věkových skupinách. Pouze o 2 jedince převýšil zájem mužů nad ženami.

Po testování v Liberci si Česká společnost AIDS pomoci zaevidovala tato data: 

49 odebraných testů HIV, 39 testů na syfilis - všechny v pořádku.  

Z osob ve vyšším riziku bylo testováno 23 lidí s negativním výsledkem.

Až na jednoho Afričana a jednoho občana Prahy, byli všichni testovaní z Liberecka.

„Počet testů a složení zájemců opět ukazuje, že testování neoslovuje pouze nejvíce ohrožené skupiny, ale i cílovou skupinu „již dávno“ dospělých žen a mužů“ řekl Jiří Pavlát, ředitel České společnosti AIDS pomoci.

Termín dalšího připravovaného projektu České AIDS společnosti a DPMLJ je 29. 11. 2018, a je směřován k Mezinárodnímu dni boje proti AIDS. V Liberci akci rozjede již tradiční slogan „Jede tramvaj, jede městem, jede s HIV testem“. Do projektu se zapojí několik dalších dopravních podniků - členů Sdružení dopravních podniků ČR.

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s..           Tvorba www stránek a SEO optimalizace Liberec