logo dpmlj

Překlad

Aktuality Liberec

Tisková zpráva 19/28 - mimořádná událost v tramvajovém provozu

Mimořádná událost v tramvajovém provozu.

Liberec, dne 4. prosince 2019

Dnes v 6:01 hodin došlo k mimořádné události v tramvajovém provozu v Liberci, Dolním Hanychově. V ulici Ještědská se srazily dvě tramvajové soupravy. Jeden z vozů zůstal převrácen na bok. Řidič jedné ze souprav byl odvezen k lékařskému ošetření do Krajské nemocnice Liberec, je již v pořádku doma. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Poškozeny byly dva tramvajové vozy. Převrácený vůz byl opět usazen do kolejiště za pomoci 2 jeřábů a hasičské techniky. Poškozené tramvaje budou během dne postupně odtaženy do vozovny DPMLJ.

Provoz tramvajových linek č. 2 a 3 byl ranní špičce nahrazen autobusovou dopravou v úseku Rybníček – Horní Hanychov. V 9:35 hodin se liberecké tramvaje opět vrátily na své trasy a provoz na městských tramvajových linkách byl obnoven.

„Škoda na převráceném voze je zatím pouze odhadována na přibližně půl milionu korun,“ konstatoval místopředseda představenstva Martin Pabiška. Případ je nadále v šetření drážní inspekce a Policie ČR.

Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s.

Tisková zpráva 19/27 - Večerní nástup předními dveřmi do vozidel MHD zůstává.

Liberec, dne 2. prosince 2019

Od 1. prosince 2019 se uvažovalo o změně povinnosti cestujících nastupovat do vozidel městské dopravy v Liberci pouze předními dveřmi.

Od tohoto záměru se v tuto chvíli upouští. O zachování večerního nástupu výhradně předními dveřmi rozhodlo společné jednání dozorčí rady Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou se zástupci Statutárního města Liberce, které proběhlo ve čtvrtek 28. 11. 2019.

„Změna rozhodnutí byla na základě většinového požadavku občanů, kterým se to nelíbilo. Požádali jsme vedení dopravního podniku, zda by to mohli přehodnotit,“ popsal změnu stanoviska Mgr. Petr Žídek, předseda dozorčí rady DPMLJ.

Pro cestující MHD se tedy nic nemění. Vše zůstává dle stávajících Smluvních a přepravních podmínek.

K omezení nástupu na jedny dveře u řidiče bylo historicky přistoupeno od roku 2001. Tehdy byla jako první linka s upraveným nástupem předními dvěřmi tramvajová linka číslo 11 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Důvodem opatření byl nárůst černých pasažérů. Postupně pak do roku 2005 se nástup do vozidel pouze předními dvěřmi rozšířil také na ostatní linky MHD provozované dopravním podnikem. Omezení v nástupu mělo zabránil v nástupu nejen černým pasažérům, ale hlavně osobám  obtěžujícím svým chováním ostatní cestující nebo vozidlo poškozující a znečišťující.

 

Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ukončení vrácení papírových jízdenek pro MHD Jablonec

Vážení cestující,
 rádi bychom Vás informovali o skutečnosti, že dne 31.12.2019 končí lhůta pro vrácení papírových jízdenek vydaných společností DPMLJ, a.s. pro zónu Jablonec nad Nisou.
Od 1.1.2020 již tyto jízdenky nebude možné vrátit.

Od 26.1.2019 společnost DPMLJ, a.s. neprovozuje MHD v sousedním městě Jablonec nad Nisou. S ohledem na skutečnost, že si cestující mohli zakoupit jízdenky do zásoby, DPMLJ stále ještě nabízí jejich vrácení a vyplacení hodnoty jízdenek zpět. Toto navrácení je možné provést na zákaznickém centru DPMLJ na Terminále MHD do konce roku 2019.

DPMLJ, a. s.