logo dpmlj

Překlad

Tisková zpráva 22/14 - Movember

V listopadu opět vyjedou kníraté vozy MHD, dopravní podniky podpoří akci Movember

Liberec 31. 10. 2022 

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) opět podpoří projekt Movember, který pořádá nadační fond Muži proti rakovině. Na propagaci se bude podílet také Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) jako jeden 13 dopravních podniků z České republiky. 

V 11 městech vyjedou tramvaje, autobusy nebo trolejbusy ozdobené kníry. Právě knír je symbolem Movemberu, jehož cílem je upozornit na důležitost prevence v oblasti mužského zdraví. 

Zapojené dopravní podniky budou osvětu šířit nejen nalepenými kníry na čelech vozů MHD. Informace se objeví také na letácích a využijí samozřejmě také své sociální sítě. 

Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou uspořádají již poněkolikáté soutěž mezi zaměstnanci O nejlepší knír a odmění tři vítěze.  

„Před pěti lety vznikl originální nápad na propojení Sdružení dopravních podniků ČR a jednotlivých dopravních podniků s akcí Movember. Kníraté vozy budou v českých městech letos už popáté upozorňovat na důležitou prevenci, a z netradičního nápadu se tak stává moc pěkná tradice. Mezi našimi řidiči výrazně převažují muži, takže informace o mužském zdraví sdílíme nejen s veřejností, ale se zaměstnanci,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.  

Na soutěž spojenou s akcí Movember se můžou těšit také facebookoví fanoušci SDP ČR, pravidla už brzy zveřejníme na https://www.facebook.com/sdpceskerepubliky

Do osvětové kampaně se zapojuje řada zemí, Česká republika prostřednictvím Nadačního fondu Muži proti rakovině, který se od svého vzniku v roce 2012 snaží zlepšit povědomí o nutnosti preventivních prohlídek mužských pohlavních orgánů. Nadační fond Muži proti rakovině podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu v této oblasti a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. 

Rakovina prostaty je přitom jedním z nejvíce asymptomatických druhů rakovin. Více informací naleznete také zde: http://www.muziprotirakovine.cz/.

 

 <tm>