logo dpmlj

Překlad

16/31 TISKOVÁ ZPRÁVA

Dopravní podnik hostil mezinárodní kynologickou soutěž

Liberec, dne 15. 6. 2016

Začátkem června proběhla v Liberci významná mezinárodní soutěž kynologů, která mimo jiné zavítala také do areálu dopravního podniku v Liberci. Přesněji do garáží autobusů ve Vilové ulici.
Kynologové z celé Evropy se na sever Čech sjeli v neděli 5. června a během pěti soutěžních dní vystřídali několik stanovišť.
„Dopravní podnik jim ve svém areálu poskytl šestnáct autobusů na dva soutěžní dny,“ shrnul ředitel dopravního podniku Bc. Luboš Wejnar. Za spolupráci si dopravní podnik jako poděkování vysloužil děkovný list. Vedení společnosti zapůjčuje psovodům své zázemí k různým výcvikovým technikám minimálně 14 let.
Soutěže se zúčastnila tuzemská družstva Celní správy ČR, Policie ČR, Armády ČR, Služby cizinecké policie, Vojenské policie, Hradní stráže i Vězeňské služby. Ze zahraničí dorazila také družstva celníků z Německa, Francie, Polska, Ruska, Moldávie, Irska, Slovenska a Slovinska a také vězeňská stráž ze Slovenska. O výsledcích rozhodovali evropští rozhodčí společně s kolegy z Austrálie a USA.
Mezinárodní kynologická soutěž pod záštitou Ministerstva financí ČR a pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty odstartovala v Heřmanicích. Všichni účastníci ale soutěžili v pachových disciplínách, poslušnosti i zadržení napříč celým Libereckem. Kromě areálu dopravního podniku zamířili také do kempu Kristýna, školky v Dětřichově, na liberecké vlakové nádraží nebo také do základní školy v Novém Městě pod Smrkem.

<tm>