logo dpmlj

Překlad

16/34 TISKOVÁ ZPRÁVA

Vozovna dopravního podniku zažila historicky největší návštěvnost v rámci Dne otevřených dveří DPMLJ. Pro širokou veřejnost, fandy do dopravy a rodiny zaměstnanců byly tentokrát velkým lákadlem pohádky v elektrikářské dílně vozovny a tradiční historické tramvaje a autobusy

Dne 17. září 2015

Pouze jednou ročně, a to v září, lze nahlédnout za brány tramvajové vozovny v Liberci, Tatranské ulici. Přestože předpověď počasí odsoudila sobotu jako nevhodný den k venkovní zábavě, dopraváci pořádající tradiční akci v dopravním podniku, zažili opak. Již před 10 hodinou stálo za branou společnosti těšících se 250 návštěvníků a jejich počet přesáhl do odpoledne 3 500 tisíce.

Den otevřených dveří v sobotu dopoledne začal vjezdem kolony historických vozidel do areálu. Z Lidových sadů mířilo do DPMLJ. Historické tramvaje obsluhované členy Boveraclubu byly pak v provozu na dvou linkách – z vozovny do Lidových Sadů („Bovera“ z roku 1929 v netradiční žluté podobě ponechané po filmovém nasazení a souprava motorového vozu 6MT z roku 1953 s vlekem „Plecháč (z roku 1932) a do Horního Hanychova (tramvaj T2R č. 17 z roku 1962 a T3M s pražským číslem 8106 z roku 1973). Tramvaje pak doplnily historické autobusy z Technického muzea v Brně (Škoda 706 RO s vlekem Karosa B40) a z tramvajového muzea z německého Chemnitz (kloubový linkový Ikarus 280.03.).

Ve vozovně návštěvníkům neuniklo snad žádné technické zákoutí ani interiér používaných vozidel městské dopravy v Liberci a Jablonci nad Nisou. Jedna z vystavených tramvají nabízela novinku letošního roku, a to sčítací rám ve vozidle včetně jeho prezentace přímo zástupcem firmy ABIRAIL. Tradiční součástí expozice v areálu byla také výuka bezpečnosti silničního provozu týmu Bezpečně s námi LK. Velký zájem byl o vyzkoušení si správného poutání dětí v autosedačkách.

Novinkou letošní akce byla dvě divadelní představení zahraná v netradičním prostředí jedné z dílen. Autobusovou pohádku představil se svými kolegy Ivan Vyskočil a pohádku O Šípkové růžence nabídlo amatérské divadlo Vojan z Českého Dubu.

Nekončící fronta zájemců čekala celý den na nahlédnutí do zázemí strojvůdce motorové lokomotivy „Brejlovec“, která byla v areálu vystavena společně s osobním vozem „Rybák“.

„V příštím roce 2017 oslaví DPMLJ, a.s. opravdu významné jubileum – 120. let svého vzniku. Již nyní víme, že chceme připravit takový program, aby s ohledem na historii prezentoval také budoucnost městské dopravy a nové technologie ve službách této dopravy“, pozval již nyní návštěvníky příštího Dne otevřených dveří v DPMLJ ředitel Ing. Luboš Wejnar.