logo dpmlj

Překlad

17/33 Tisková zpráva

Libercem opět projela adventní tramvaj. Cestující rozezpívali zakládající členové Severáčku.

Liberec, 13. 12. 2017

Již popáté proběhlo zpívání koled v tramvaji s dopravním podnikem a se zakládajícími členy Severáčku. Ve středu 13. prosince se cestující MHD stali „předskokany“ večerní celoplošné akce Česko zpívá koledy a rozezpívali dva tramvajové spoje již dopoledne a odpoledne.

Nečekané zpestření běžného cestování v adventním čase městskou hromadnou dopravou čekalo na cestující tramvají. Na trasu mezi terminálem MHD ve Fügnerově ulici, Horním Hanychovem a Lidovými sady vyrazila starší garda členů sboru Severáček, se kterými si za hudebního doprovodu mohli cestující zazpívat tradiční vánoční koledy.

Akce “ZPÍVEJME KOLEDY V TRAMVAJI“ se v Liberci konala už popáté. S nápadem oslovila dopravní podnik paní Eva Jiřičková, která se podílí na přípravě akce, výběru koled a účasti svých bývalých kolegů, dnes již seniorů, ze sboru, který byl založen v roce 1958. Letos tvořilo skupinu 16 členů. Zpívající sólisty doprovází vždy kytary i harmoniky.

Stejně jako v minulých letech, ani letos se cestující nemohli vymlouvat, že neznají texty koled. Dopravní podnik pro ně totiž připravil malé zpěvníčky.

Vánoční tramvaj objela celý Liberec hned dvakrát. Tramvaj vyrazila v 10:05 z Lidových sadů. Podruhé vyrazila do ulice Liberce o čtyři hodiny později. A výsledek?  Překvapení a spokojení cestující, kteří ve velkém děkovali za dobrý nápad, jak příjemně pobavit v době adventu.

DSC 8157 DSC 8189 DSC 8217 DSC 8224

<tm>