logo dpmlj

Překlad

18/16 Tisková zpráva - autobusy MB CITARO

Do konce roku 2018 nakoupí dopravní podnik 14 autobusů typové řady MERCEDES BENZ. První dva již dorazily dnes dopoledne do garáží.

Liberec 21. 9. 2018 

Vedení Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou nakoupilo autobusy značky MERCEDES BENZ, které budou sloužit k zajištění městské dopravy v Liberci. První dvě vozidla dorazila z německého města Schwerin. Autobusy dnes sjely z přepravních tahačů v blízkosti garáží ve Vilové ulici. Jednalo se o 12 metrový a 18 metrový - kloubový autobus.

„Naší ambicí je, aby polovina z nově pořízených autobusů byla "kloubáků", což pro nás představuje úsporu odborného personálu, který může být využit na jiných linkách“, poznamenal dnes v chat rozhovoru pro Libereckou Drbnu předseda představenstva dopravního podniku Ing. Michal Zděnek, M.A. 

Obě vozidla nyní projdou přihlašovacími STK a budou technicky připravovány ke začlenění do flotily vypravovaných vozidel městské dopravy v Liberci. Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela novou typovou řadu ve vozovém parku DPMLJ, zaškolováním projdou jak technici, tak budoucí řidiči.

Cena všech pořízených vozidel je přibližně 220 tis.EU.

IMG 20180921 114810 IMG 20180921 120714 

Bc. Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.