logo dpmlj

Překlad

15/34 TISKOVÁ ZPRÁVA

Liberec, 3. 12. 2015

Dopravní podnik navštívil ministr dopravy Dan Ťok

Na krátkou návštěvu dopravního podniku dorazil ve čtvrtek 3. prosince ministr dopravy Dan Ťok. Za přítomnosti managementu společnosti proběhla krátká prezentace informující o činnosti DPMLJ. Ministr, v doprovodu členů představenstva dopravního podniku, krátce navštívil zázemí tramvajové vozovny v Tatranské ulici. Se zájmem si prohlédl tzv. těžkou údržbu tramvají, dále pak interiér tramvaje EVO 2 vybavenou validátory na placení bezkontaktní platební kartou a v posledních pár minutách jeho návštěvy "okouknul" nepřehlédnutelné historické tramvaje.

„Pana ministra nejvíce zaujala možnost placení bezkontaktní kartou, k tématu směřovalo i několik dotazů,“ doplnil ředitel dopravního podniku Luboš Wejnar.

Ministr dopravy Dan Ťok během čtvrtka navštívil několik míst Liberce a Jablonce nad Nisou. Návštěvu odstartoval v Jablonci nad Nisou, kde byl se zastupitelstvem města a delegací z Ředitelství silnic a dálnic, Správou železniční dopravní cesty a Státním fondem dopravní infrastruktury jednat o novém územním plánu Jablonce nad Nisou a obchvatu města. Zajímal se také o prodloužení tramvajového vedení do centra města Jablonec nad Nisou. Ve své návštěvě pokračoval v Liberci, kde přes svůj velmi plný program zavítal právě do DPMLJ.